Elektrik ile internet aktarımı nasıldır?

Yer
Kayıp Kodlar Okyanusu
Daha fazla  
Modem ile bilgisayarım aynı odada değiller. Wi-Fi kullanarak bağlanıyorum. Kablo alıp bağlamayı düşündüm fakat ayak altında sıkıntı olabilir. Hem görüntü kirliliği oluşturabileceğini düşündüğüm için başka bir şey buldum. Bir aparat ile modem prize bağlanıyor ve elektrik üzerinden internet aktarımı yapılabiliyor. Bu aparatlardan kullanan varsa veya bir bilgisi olan birkaç sorum olacak.
  1. İnternet performansını nasıl etkiliyor? Mesela oyunlarda pingi ne kadar etkiler?
  2. Önerdiğiniz bir marka bir cihaz var mı?

Ben dublex evde kullanıyorum, bazen lavabonun ışığı açılınca internet kesiliyor. Bizim binanın altyapısının kalitesizliğindendir büyük ihtimalle, ama ping sorunu yaşamadım.

lşık diyince çok basit algılanmasın, çamaşır makinesi çalışırken kesilmiyor ama ışık açıldığında kesilebiliyor.

Yardımcı olabildiğime sevindim, sorunuz çözüme ulaştıysa çözüm olarak işaretleyebilirsiniz.

3-4 yıldır kullanıyorum. Hızda bir miktar düşüş oluyor mesela 5 GHz'de 100 Mbps'den 50-60'a düşüyor ama ping neredeyse hiç etkilenmiyor. Online oyunlarda sanki direkt modeme bağlıymış gibi oynayabiliyorum. Tabi evin elektrik tesisatının sorunsuz olması gerekiyor.

Geri
Yukarı