Elektrik kesilmesi laptopa zarar verir mi?

Bugra1172

Centipat
Laptopu oyun oynadıgım için her zaman fişe takılı halde oynuyorum. Bölgemizde çok sık elektrik kesildiği için akım korumalı uzatma kablosu aldım. Bu akım korumalı prizin elektrik kesildiğinde bir faydası var mı ve laptop zarar görür mü?

Son düzenleyen: Moderatör:
Laptop zarar görmez zamanında benimde çok fazla başıma geliyordu.

Ever tehlikeli bir durum laptoplar için, laptoplarda PSU yoktur, anakarta bağlı ufak bir güç ünitesi vardır, bunun zarar görüp laptopun bozulmasına kolaylıkla yol açar elektrik kesintileri.

Aldığınız akım korumalı prizi topraklı bir prize takıp kullanırsanız daha sağlıklı olur.

Laptopu oyun oynadıgım için her zaman fişe takılı halde oynuyorum. Bölgemizde çok sık elektrik kesildiği için akım korumalı uzatma kablosu aldım. Bu akım korumalı prizin elektrik kesildiğinde bir faydası var mı ve laptop zarar görür mü?
Akım korumalı diye geçip hiç bir koruma sağlamayan bir sürü ürün var. Hangisini aldınız? Foruma sorabilirsiniz gerçekten koruma sağlayan modelleri.

Bunu yeni konu açmadan sorayım çünkü gerek yok.
Aynı durum Kasa'da sıkıntı çıkarır mı? 3 ayda 1 2 kere elektrik gittiği oluyor bizim evde

Akım korumalı prizler elektrik kesintisine karşı koruma sağlamaz. Prize herhangi bir sebepten dolayı (şimşek çakması vb.) gereğinden çok fazla elektrik gelirse ondan korur. Elektrik kesintisinden zarar görme ihtimali her elektrikli alette vardır. Şans işi.

Bu ürün akım korumalı bunu alabilirsiniz.
Bazı elektrik dükkanlarında var bu üründen direk gidip kendinizde alabilirsiniz.
USB'li prizler bence hiç güvenilir değil hocam. Koca koca şarj adaptörleri boşuna yok. Aletin içerisine 3 USB portuna düzgün akım sağlayacak bir düzenek olduğunu da sanmıyorum. Bilgili bir arkadaş beni seve seve aydınlatabilir bu konuda 😇

Geri
Yukarı