Elektrik kesintilerine karşı neler yapabilirim?

ahmetenes04

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Seyhan/Adana
Daha fazla  
Oturduğum bölgede çok fazla anlık elektrik kesintisi veya düşüşler oluyor. Bu yüzden bilgisayar sürekli kapanabiliyor. Geçen gün kesintiden sonra bilgisayarda arıza oluştu. Daha önce de 2 kez aynı şeklide kesintilerden dolayı arıza oluşmuştu. Bu yüzden buna bir önlem alabilir miyim? UPS'ler veya akım korumalı prizler önerildiğini gördüm genellikle akım korumalı prizler bunlara karşı etkili olabiliyor mu? Şu an oturduğum yerden illaki taşınacağım için ucuz çözümlere daha sıcak bakıyorum. Siz ne önerirsiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Akım korumalı prizin büyük faydası var.Aktif olarak kullanmaktayım.Taktıktan sonra hiç sıkıntı yaşamadım.

Oturduğum bölgede çok fazla anlık elektrik kesintisi veya düşüşler oluyor. Bu yüzden bilgisayar sürekli kapanabiliyor. Geçen gün kesintiden sonra bilgisayarda arıza oluştu. Daha önce de 2 kez aynı şeklide kesintilerden dolayı arıza oluşmuştu. Bu yüzden buna bir önlem alabilir miyim? UPS'ler veya akım korumalı prizler önerildiğini gördüm genellikle akım korumalı prizler bunlara karşı etkili olabiliyor mu? Şu an oturduğum yerden illaki taşınacağım için ucuz çözümlere daha sıcak bakıyorum. Siz ne önerirsiniz?

Akım korumalı güç kaynağı alacak bütçe ayır bence için rahat etsin. Sistemini böyle gibi durumlar da tanıtırsan daha iyi olur. En azından yeterli seviye de bir akım korumalı PSU öneride bulunulabilir. Belli ki, sistemindeki güç kaynağın tabiri caizse dandik. Sayısını hatırlamıyorum, ben de sen gibi yaşamışımdır ama, hiçbir zaman kesintiden dolayı şimdiye kadar bir arıza söz konusu yaşamadım.
Böylesi gerçekten çok zor yaşanır yeminle elektrik kesildi şimdi hahahaha. Bakalım ne olacak?

Yeni konular

Geri
Yukarı