Çözüldü Elektrik kesintisi ile bilgisayar bozuldu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ernosto

Decapat
Daha fazla  
Elektrik kesildikten sonra masaüstü bilgisayarımı tekrar açmayı denediğimde görüntünün gelmediğini fark ettim. Bilgisayar çalışıyor, fanlar dönüyor ama görüntü gelmiyor. Hangi parçanın arıza yaptığını nasıl tespit edebilirim?

Çözüm
İkisini de kullanıyorum. Windows SSD'de. İki aygıt da bios ekranında gözüküyor.
İşletim sisteminin bulunduğu diski 1. seçin ve kaydet ve başlat ile çıkış yapın. Olmazsa RAM'leri sökün ve her slot üzerinde RAM'leri tek tek deneyin.
Önce BIOS'a giriş yapmayı deneyin. Olmazsa ekran kartını söküp anakart üstünden görüntü almayı deneyin. BIOS pilini söküp 10 dakika bekleyip geri takıp deneyin. RAM'leri takıp çıkartın, tek slot deneyin.

Kolay kolay bir şey olmaz. Emin değilim ama PC kendini korumaya alabiliyor böyle durumlarda. RAM'leri söküp geri takın düzelebilir.

RAM'ler doğru mu gözüküyor?

Depolama aygıtların gözüküyor mu?

Ramlarda problem gözükmüyor. Yani en azından değerler düzgün gözüküyor. Depolama aygıtlarımı da doğru bir şekilde görebiliyorum ama arızalı olup olmadıklarını bilmiyorum.

Hocam hangi işlem sonucu BIOS ekranına girdiniz? Benim bilgisayarında kesinti olduğunda HDMI kablom bozulmuştu, onu değiştirdim. Kabloya biraz dokunun, görüntü giderse sizin de kablonuz bozulmuştur.
Klavye ile bios'a girdim

Yeni konular

Geri
Yukarı