Elektrik kesintisi sonrası açılmayan sistem

Kiyıl

Kilopat
Daha fazla  
RAM
Hyperx Predator 3200MHz
SSD veya HDD modeli
SSD : Samsung 970 Evo HDD : Seagate 1TB 7200 RPM
Ekran kartı
Asus RTX2070
Anakart
Asus Tuf Gaming z390 pro
İşlemci
Intel i7 9700K
Oyun oynarken aniden elektrik gitmesi sonucu Windows başlamıyor, fotoğraftaki gibi kalıyor. Sistemde 2 adet disk mevcut birisi M.2 SSD diğeri ise HDD. 2 gündür denediğim çözümler ise BIOS pilini çıkarmak, SSD ve HDD'yi formatlayıp her ikisine de temiz kurulum yapmayı denemek, statik elektriği almak için sistemden gücü kesip 30 saniye açma tuşuna basılı tutmak ve son olarak RAM'lerin slotlarını değiştirmek. RAM'lerin slotlarını değiştirdiğimde dram ışığı yanıyor ve boot etmiyor dolayısı ile kendi aralarında yer değiştirdim ancak sorun çözülmedi. Yardımlarınızı bekliyorum.

Dosya Ekleri

• 4c7ff43c-345b-4cd2-8405-0ece999d22d7.jpg
    4c7ff43c-345b-4cd2-8405-0ece999d22d7.jpg
    120,2 KB · Görüntüleme: 38
Oyun oynarken aniden elektrik gitmesi sonucu Windows başlamıyor, fotoğraftaki gibi kalıyor. Sistemde 2 adet disk mevcut birisi M.2 SSD diğeri ise HDD. 2 gündür denediğim çözümler ise BIOS pilini çıkarmak, SSD ve HDD'yi formatlayıp her ikisine de temiz kurulum yapmayı denemek, statik elektriği almak için sistemden gücü kesip 30 saniye açma tuşuna basılı tutmak ve son olarak RAM'lerin slotlarını değiştirmek. RAM'lerin slotlarını değiştirdiğimde dram ışığı yanıyor ve boot etmiyor dolayısı ile kendi aralarında yer değiştirdim ancak sorun çözülmedi. Yardımlarınızı bekliyorum.
Sanırım bios hdd yi okumuyor bendede öyle olmuştu

Sanırım BIOS HDD'yi okumuyor bende de öyle olmuştu.

Hem HDD'ye hem SSD'ye kurmayı denedim olmadı. Siz nasıl çözdünüz?

Yardımcı olabilecek yok mu?

Yardımcı olabilecek yok mu?

Memtest86 ile RAM'leri test ediyorum şu an.
Test sonucu RAM'ler sağlam.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı