Çözüldü Elektrik kesintisi sonrası bilgisayar sürekli kapanıp açılıyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Space Cowboy

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, geçenlerde bilgisayar açıkken bir anda elektrik kesildi. Daha sonra bilgisayarı açtığımda bir sorun olmadı, ondan sonra bir daha elektrikler kesildi birkaç gün sonra bilgisayar kendi kendine kapanıyor... Yazıp kapanmaya başladı. Kapandıktan sonra kendini açmaya çalışıyor ama açılmıyordu. Bilgisayarı powera basılı tutup kapatıp açtıktan sonra düzgün bir şekilde açılıyordu. Neyse dün hiç kapanmadı bilgisayar, sorun yaşamadım ama bugün öğlen yine elektrik kesintisi yaşadım. Hemen PSU Switch'ini kapatıp fişi çektim okula gidip gelince bilgisayarı açtım falan 1 saat sonra yine kapandı. Bugün daha fazla kapanıp açılıyor ve artık kapandıktan sonra sürekli açılmaya çalışıyor ve kendim kapatıp açsam da artık açılmıyor. Ayrıca Power'ın Switch'ini kapattığım zaman bile kendini açmaya çalışıyor Switch'i geri açınca kendi kendine açılıyor sistem 1 senelik falan ama PSU eski kasamdan kalan pcu bir 9 yıllık pcu falan BIOS sıfırlamayı falan denedim devam ediyor sorun yardımcı olursanız sevinirim.

Çözüm
Ekran kartı varsa onu da çıkar, anakarttan görüntü almaya çalış, 2 tane disk varsa birini çıkar, DVD falan varsa onları da çıkarabilirsin. Demek ki RAM'in yanında bir şeyler daha gitmiş.

Restart tuşuna tam basamamışım sanırım tekrar bastığım zaman düzgün bir şekilde çalıştı şu an için bir sorun yok gibi duruyor. Dediğim gibi bilgisayarın kapanma olayı da eğer buna bağlıysa çözüldü olarak işaretleyeceğim tekrardan teşekkür ediyorum.
Ekran kartı varsa onu da çıkar, anakarttan görüntü almaya çalış, 2 tane disk varsa birini çıkar, DVD falan varsa onları da çıkarabilirsin. Demek ki RAM'in yanında bir şeyler daha gitmiş.

Sorunu buldum sanırım ilk hatalı olarak düşünüp çıkardığım RAM'i çalışan sokete taktım ve RAM çalışıyor sorun RAM'de değil de anakartın RAM soketindeymiş 2 soketten bir tanesi yanmış sanırım.
Şimdi de bilgisayar dondu hiçbir tepki vermiyor 3 4 dakikadır restart falan atamıyorum.
Ekran kartı varsa onu da çıkar, anakarttan görüntü almaya çalış, 2 tane disk varsa birini çıkar, DVD falan varsa onları da çıkarabilirsin. Demek ki RAM'in yanında bişeyler daha gitmiş.

Restart tuşuna tam basamamışım sanırım tekrar bastığım zaman düzgün bir şekilde çalıştı şu an için bir sorun yok gibi duruyor. Dediğim gibi bilgisayarın kapanma olayı da eğer buna bağlıysa çözüldü olarak işaretleyeceğim tekrardan teşekkür ediyorum.

Sorunu buldum sanırım ilk hatalı olarak düşünüp çıkardığım RAM'i çalışan sokete taktım ve RAM çalışıyor sorun RAM'de değil de anakartın RAM soketindeymiş 2 soketten bir tanesi yanmış sanırım.

Son düzenleme:
Çözüm

O da bir etken tabi.

Yeni konular

Geri
Yukarı