Elektrik Kesintisi Sonrası Bilgisayarda Donma Sorunu

DaddyJacop

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
  • Windows 10
  • AMD R9 380
  • i5 6400
  • GSKILL 8GB RAM
  • Toshiba 500GB 7200RPM 32MB önbellek
  • MSI H110M anakart
  • Zalman R1
3-4 defa elektrik kesintisi oldu. PC de hemen güç kesintisinden kapandı. Zamanla oyunlarda takılmalar meydana geliyor. 1-2 saniyelik takılmalar. FPS ve ping sıkıntısı yok. Ben harddisk kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Bunu nasıl anlarım? Bozuk parçanın ne olduğunu nasıl bulurum? Bunu sormak için konu açtım. Yardım edenlere şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
  • Windows 10
  • AMD R9 380
  • i5 6400
  • GSKILL 8GB RAM
  • Toshiba 500GB 7200RPM 32MB önbellek
  • MSI H110M anakart
  • Zalman R1
3-4 defa elektrik kesintisi oldu. PC de hemen güç kesintisinden kapandı. Zamanla oyunlarda takılmalar meydana geliyor. 1-2 saniyelik takılmalar. FPS ve ping sıkıntısı yok. Ben harddisk kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Bunu nasıl anlarım? Bozuk parçanın ne olduğunu nasıl bulurum? Bunu sormak için konu açtım. Yardım edenlere şimdiden teşekkür ederim.

Bad sector taraması yap ama bence sıkıntı elektrik kesintisiyle oluşan veri kaybı.

Bad sector taraması yap ama bence sıkıntı elektrik kesintisiyle oluşan veri kaybı.
Deneyeceğim. Teşekkürler :)

Bad sector taraması yaptım ve temiz çıktı. Ama veri kaybı derken ne demek istediniz anlayamadım. Biraz açarsanız sevinirim.

Şu ki HDD den veri alınıp RAM da belli bir süre tutuluyor ya sonra o HDD ye tekrar yazılıyor. Elektrik kesildiği anda RAM deki bilgiler kaybolur olay bu ama sen HDD kullanıyormuşsun ben SSD zannetim tıkla buradaki işlemi yaparsan biraz performans artışı olabilir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı