Elektrik Kesintisi Sonrası LCD Monitör Çalışmama Sorunu

Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, kısaca olayı açıklamam gerekirse dün akşam aniden elektriklerin kesilmesi (sadece bizim evin elektriği) ile monitörün adaptöründen puf diye bir ses geldi ve ekran açılmıyordu. LCD TV'den Windows başlatılıyora kadar geliyor sonra görüntü gidiyor, nedeni ise ekran çözünürlüğü ayarlarında sadece monitöre görüntü veriyordu. Lütfen yardım edin yorumlarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benim de LG ekranımın adaptörü vardı ve belirlenmeyen bir sebepten bozuldu. Aynı adaptörden bir tane daha bulamadım. En son bozulan adaptörümle aynı özellikleri taşıyan ama ucu farklı olan bir adaptör buldum. Yeni adaptörle bozulan adaptörümün uçlarını değiştirtdim ve şuan sorunsuz olarak ekranım çalışıyor.

Benim de LG ekranımın adaptörü vardı ve belirlenmeyen bir sebepten bozuldu. Aynı adaptörden bir tane daha bulamadım. En son bozulan adaptörümle aynı özellikleri taşıyan ama ucu farklı olan bir adaptör buldum. Yeni adaptörle bozulan adaptörümün uçlarını değiştirtdim ve şuan sorunsuz olarak ekranım çalışıyor.
Ah LG ah aynı durum şuan fakat yaşına veriyorum 7 sene dayandı inşallah adaptörünü bulabiliriz olmadı sizin dediğiniz yöntemi de deneye biliriz.

Ama durum şuan dediğim gibi LCD ekrana görüntü veremiyorum, monitör zaten açamıyorum. -_-

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı