Çözüldü Elektrik kesintisi sonrası mikrofon cızırtı sesi

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Freseq

Femtopat
Daha fazla  
Elektrik kesintisi yaşadım ve ardından bilgisayarı açtıgımda sesim yerine sadece cızırtı gidiyordu. Mikrofon çalışıyor, bir sorun yok, ön paneldeki jak girişini denedim değişen bir şey olmadı. Ses aygıtlarından özelliklere girip Hz değişince bir süre sesim geliyor fakat cızırtı artarak sesımın yerını alıyor. Mikrofonu cıkarttıgımda da cızırtı var, takılı olması gerekmıyor. Priz değiştirdim bir sonuç alamadım. Driver'ları güncelledim değişen bir şey olmadı.

Çözüm
Başka bir şey bilmiyorum.
Teşekkür ederim, bundan sonra öyle yapacağım.
Realtek'in programından kendimi dinleyince bir sorun yok fakat discorda vs. girdiğim zaman sesım tamamen cızırtıdan ibaret
1620734535452.png

Burdan "EPOCCAM" tarzı driver'ları silip ardından realtek'i silip sadece realtek'i tekrar yükleyince sorunum düzelmiştir.
Çok sık yaşadıgım bir şey, gittikten 1 dakika sonra geri geliyor hep. Ben de artık alıştığım için geldiği an açtım PC'yi, sorunu görünce fişini çekip beklemeyi denedim fakat olmadı.

Ondan olmuş büyük ihtimal elektrik bir daha gidince hemen fişi çekin yoksa PC değil televizyon, fırın, buzdolabı vb şeyler bozulabilir.

Başka bir şey bilmiyorum.
Teşekkür ederim, bundan sonra öyle yapacağım.
Realtek'in programından kendimi dinleyince bir sorun yok fakat discorda vs. girdiğim zaman sesım tamamen cızırtıdan ibaret
1620734535452.png

Burdan "EPOCCAM" tarzı driver'ları silip ardından realtek'i silip sadece realtek'i tekrar yükleyince sorunum düzelmiştir.

Son düzenleme:
Çözüm

Geri
Yukarı