Elektrik Kesintisi Sonrası Modem DSL Işığı Yanmadı

Arocyn

Hectopat
Yer
Burdur Krallığı
Merhaba Türk Telekom'un 12 Mbps ADSL paketini kullanıyorum. Dün elektrikler kesildi sonrasında modemin DSL ışığı gelmedi. 2 kere kapat aç yaptım düzelmedi sonrasında tarayıcıda sayfa açtı ve DSL bağlantısı ile bir sıkıntı olduğunu bana kabloyu takmamı söyledi. Bende kabloyu çıkarıp taktım sonra DSL geldi ve internet geldi. Sonrasında ise internet hızım 3.7 Mbps ile 1.6 Mbps arasında gezinmeye başladı. Normalde 10 Mbps ile 7 Mbps arası alıyordum. Dünden beri 2 kere daha reboot yaptım hala aynı hızlarda dolaşıyor. Benim ne yapmam gerekiyor. Türk Telekom'u mu arayayım yoksa modemi sıfırlayayım mı? (Modem SNR Magrin'i 14.2 DB gösteriyor)(modemim ASUS DSL-N16P)

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba Türk Telekom'un 12 Mbps ADSL paketini kullanıyorum. Dün elektrikler kesildi sonrasında modemin DSL ışığı gelmedi. 2 kere kapat aç yaptım düzelmedi sonrasında tarayıcıda sayfa açtı ve DSL bağlantısı ile bir sıkıntı olduğunu bana kabloyu takmamı söyledi. Bende kabloyu çıkarıp taktım sonra DSL geldi ve internet geldi. Sonrasında ise internet hızım 3.7 Mbps ile 1.6 Mbps arasında gezinmeye başladı. Normalde 10 Mbps ile 7 Mbps arası alıyordum. Dünden beri 2 kere daha reboot yaptım hala aynı hızlarda dolaşıyor. Benim ne yapmam gerekiyor. Türk Telekom'u mu arayayım yoksa modemi sıfırlayayım mı? (Modem SNR Magrin'i 14.2 DB gösteriyor)(modemim ASUS DSL-N16P)

Dene birkaç kere daha sonra ara büyük ihtimalle kablodan ama.

Dene birkaç kere daha sonra ara büyük ihtimalle kablodan ama.
Kabloda fiziksel olarak bir sıkıntım yok eve gelen kabloyu ben kendi elimle modeme bağlamıştım onu da hiç ellemedim modem sabit duruyor. Elektrik kesintisi yüzünden kabloda sıkıntı olduğunu düşünmüyorum ama en son çare tekrar söküp monte edeyim. Teşekkürler.
Hiç bir şey ellemedim bu konudan bu yana bugün yine DSL gitti hiç ellemedim kendi kendine bağlandı: Sonuç eski hızına geri döndü.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı