Çözüldü Elektrik kesintisi sonrası PC açılmıyor

• Konuyu başlatan Esabe
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 17
  • Görüntüleme 3B
Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Esabe

Attopat
Daha fazla  
Elektrik kesintisi sonrası PC güvenli modda çalışıyordu onarım yapmaya çalıştım 2 defa onarımdan sonra yeniden başlatınca ekranda çözünürlük dışı hatası alıyordum. Daha önce de çözünürlük dışı hatası almıştım ekran kartını çıkartıp bir süre sonra takınca düzeliyordu. Aynı şekilde çıkartıp taktım bu sefer mavi ekran bile çıkmıyor sadece çözünürlük dışı yazıyor. İki monitörüm var diğerinde de deneyince kriter dışı diyor. Ne yapmam lazım hala çözemedim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Ekran kartım yanmış. Başka bir ekran kartı taktım çalıştı. Herkese teşekkür ederim.
Disk bozulmuş olabilir. Formatlamayı deneyin. Sistem neydi bu arada?

R7 265
FX 8300
Asus M5A97 Le R2.0
Eğer BIOS'a girebilirseniz format atabilirsiniz en baştan driverleri kurursunuz.

Biosu bile açamıyorum çözünürlük dışı hatası aldığım için
Anakart üzerinden onboard görüntü ile bilgisayarı açabiliyor musunuz?

Onboard görüntü olmadığından eminim varsa bile sanırım açmak için biosa girmeliyim ama biosa giremiyorum çözünürlük dışı hatası aldığım için

Son düzenleme:
Kesin çözüm: Çözünürlük hatası vermeyen bir ekran bul ve onunla bilgisayarı açıp düzelt. Mesela TV'ye bağlayabilirsin.
Sonrada para biriktirip düzgün monitör alırsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
Artı -1 Eksi
Çözünürlük sorunu anlamadığım şekilde çözüldü, pc açılırken otomatik onarıma hazırlanıyor ekraninda takılı kalıyor. Biostan secure bootu kapatmaya çalışıyorum ama bios ekranında donuyor pc. Yani biosa girdikten bir iki saniye sonra ne mouse nede klavye yanıt vermiyor. Format atmayı deneyeceğim.

Ekran kartı arızası gibi. BIOS'ta donuyorsa format atmak bir işe yaramaz ki zaten büyük ihtimal format atarken donar.

Anlattığınız donmayı işlemciye veya ekran kartının çekirdeğine fazla OC yaparsam yaşıyorum. Hiç OC yapmadan donma yaşamanız normal değil.

Bilgisayarınızdaki sistemin açılması için gerekli olmayan bütün cihazları çıkarın. (USB cihazlar, Wi-Fi kartları vs.)
Elinizde başka bir ekran kartı varsa onunla deneyin.
Elinizde başka bir işlemci varsa onunla deneyin.
Diskleri söküp BIOS'a girmeyi deneyin. Donmuyorsa diskler sıkıntılıdır.
Bilgisayardaki RAM'leri teker teker takıp çalıştırmayı deneyin. Sıkıntı RAM'lerden birinde ise hatalı olanı bulursunuz.
Anakart da elektrik kesintisinden sonra sıkıntı çıkarmış olabilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı