Elektrik kesintisi sonrası PC açılmıyor

kotyora

Kilopat
Daha fazla  
Bu sabah oyun oynarken elektirikler gitti. Bilgisayarı tekrar açtım, fakat ekran gelmedi. Sonra ilk olarak RAM'leri çıkarıp taktım olmadı sonra ekran kartını cıkarıp taktım BIOS pilini cıkarıp taktım ama yine de olmadı.
Ne yapmam lazım?

Resimde göründüğü gibi siyah ekranda kalıyor.

B2A2F8C1-AF38-4F50-97A2-E6E36106A9A5.jpeg

Son düzenleyen: Moderatör:
peki nasıl açtın tweaker yazılımını? çalıştır'dan filan mı?

Hayır o yazılım otomatik başlatma o her zaman açılıyordu zaten. Şimdi pc açılmasında bir problem yok masaüstü gelmiyor sanki anladığım kadarıyla. Artı fps düşmesi var gibi görev yöneticisini açamıyorum.

Yani şöyle oluyor sanırım:
Bilgisayar Bios'a giriyor ve hiçbir hata kodu vermiyor.
Sonrasında Windows açılıyor.
Otomatik açılan programlar açılıyor fakat masaüstü gelmiyor.
Eğer durum buysa çözümü basit olabilir.
CTRL+ALT+DELETE ile Görev Yöneticisinden Windows Gezgini isimli explorer.exe işlemi (eğer varsa) üstüne tıklayıp delete ile işlemi sonlandırın. Ya da sol üst köşeden Dosya sekmesinden Yeni görev çalıştır'a tıklayın.
Buraya CMD yazın
Çıkan pencereye "taskkill /f /pid explorer.exe" yazın (tırnak içindeki yazı)
Sonra pencereyi kapatıp görev yöneticisini tekrar açıp aynı şekilde sol üstten yeni göreve çalıştırın diyip explorer.exe yazıp enter'a basın. Masaüstünün geri gelmiş olması gerek. Ama olmadıysa da sorun benim tahminim donanımsal. Kadıköyde Eksen Bilgisayar'ın teknik servisine gidebilirsin kesin çözüm olur.

Görev yöneticisi açamıyorum bilgisayar sanki donuyormuş gibi oluyor.
Sorun çözüldü, HDD yanmış tamir edildi.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı