Elektrik Kesintisi Sonrası Performans Sıkıntısı

BugFinder

Kilopat
Daha fazla  
Asus N56VZ S4402-H bir laptopum var. 5 yıl oluyor alalı hemen hemen. Dün gece saatlerinde LoL oynarken şarteller attı, yaklaşık 5 senedir bilgisayarımı hiç prizden çıkarmadan kullandığım için bataryası bozuk sanırım, bataryaya geçtiğinde tık edip kapanıyor. Şartelleri kaldırmaya giderken bilgisayarım kapandı. Şartelleri kaldırıp geri geldiğimde bilgisayarım açıldı fakat ekrana görüntü gelmiyordu yani bilgisayar normal şekilde çalışıyordu fakat ekrana elektrik gelmiyor gibiydi. Bataryayı çıkarıp direk prizdeyken açmayı denedim olmadı, sadece batarya ile denedim olmadı. Yaklaşık yarım saatlik bir süre sonucunda kapat aç uğraşırken düzeldi tekrar görüntü geldi. Herhangi bir uyarı falan almadım açıldıktan sonra bir problem gözükmüyordu. Fakat tekrar LoL'e girmeye çalıştığımda oyun içerisinde FPS'imin düştüğüne şahit oldum. O ana kadar hep 60 FPS sabit oynuyordum kendi ayarlarımda. Özel oyun oluşturduğumda 60 FPS sabit oluyor skiller kullanılırken vs. FPS drop yaşamıyorum ama normal insanlara karşı oyuna girdiğimde böyle bir sorun ile karşılaştım. Ekran kartım ile ilgili bir problem olduğunu düşündüm, Nvidia Denetim Masası'ndan gerekli ayarları tekrar yaptığımda yine düzelmedi. Sağ tık oyunu çalıştırma yerinde run in processor yerinde hala entegre grafik gözüküyor Nvidia denetim masasından Nvidia ekran kartını seçmeme rağmen. Ekran kartımın çalışıp çalışmadığını kontrol etmek için Minecraft oyun içerisinden F3'e bastığımda çalıştığını gördüm. Birkaç gün önce 60 FPS aldığım oyunlarda böyle olmasına bir akıl yoramadım, yardımcı olursanız memnun olurum.

Bilgisayarımın özellikleri:
  • İşlemci Tipi : Intel Core i7
  • İşlemci : Intel Core i7 3630QM
  • İşlemci Hızı : 2,40 GHz
  • Ekran Çözünürlüğü : 1920 x 1080
  • Ekran Kartı Hafızası : 4 GB
  • Ekran Kartı : NV GT650M
  • RAM Tipi : DDR3
  • Bellek(RAM) : 16 GB

Biraz fazla uzun oldu biliyorum ama yaşadıklarımı tek tek ayrıntısı ile yazmaya çalıştım, bana yardımcı olabilecek insanlara tüm bilgileri vermek istedim, kafanızı şişirdiysem affola.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı