Elektrik kesintisi ve dalgalı akım için UPS önerisi

Aydın Bekoğlu

Kilopat
Makaleler
1
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Back-End Developer
Arkadaşımın oturduğu yerde elektrik çok dalgalı ve haftada en az 2 sefer elektrik kesintisi oluyormuş. Sırf bu yüzden 3,4 sefer BIOS'u uçtu ve yine BIOS gitmiş. Bu yüzden UPS almayı düşünüyormuş ona da başkası al demiş. Bu konularda hiç bilgim olmadığından önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar.

Bu UPS'lerde ve PSU'larda aktif-pasif, Online-offline falan böyle mevzular varmış. Zamanında birisi bana "kullandığın PSU'un özelliği de önemli UPS ile çakışma olursa daha büyük sıkıntı çıkar" falan demişti.

Arkadaşımın sahip olduğu PSU: FSP Hyper K 600 600W 80+ EU kutusuz

Bu arada dalgalı elektrik için akım korumalı priz gerçekten iş görüyor mu ve UPS aldıktan sonra aynı zamanda akım korumalı prize de ihtiyaç var mı?

@Recep Baltaş @Ali Güngör sizde bakabilir misiz arkadaşıma yanlış bilgi vermek istemiyorum.

1000VA bir UPS işinizi görür. Tunçmatik, Makelsan, FSP veya Schneider Electric (APC) markalarının "Line Interactive" modellerinden, bütçeye uygun olanı tercih edilebilir. UPS varken, akım korumalı prize gerek yoktur.

1000VA bir UPS işinizi görür. Tunçmatik, Makelsan, FSP veya Schneider Electric (APC) markalarının "Line Interactive" modellerinden, bütçeye uygun olanı tercih edilebilir. UPS varken, akım korumalı prize gerek yoktur.
Anladım çok teşekkürler. Tamamıyla bilmediğim den soruyorum. 1000va altında alsak işimizi görür mü? Fazlada bütçemiz yok çünkü.

Geri
Yukarı