Elektrik kesintisinde bilgisayara zarar gelir mi?

"PHANTOM"

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhaba sorumu başlıkta görmüşsünüzdür. İlk öncelikle benim güç kaynağım bu kalitelimi kalitesizmi bilmiyorum.

PSU.jpg

Elektrik kesintisinde bilgisayarıma zarar gelir mi?

Güç kaynağını bilmiyorum ama elektrik kesintisinde bilgisayara zarar gelebilir.
Özellikle HDD'lerde mekanik parçalar olduğu için ani güç kesintileri zarar verebilir.

Bu güç kaynağına bağlı. 80+ en az bronz düzgün marka PSU elektrik kesintilerine karşı ek korumalara sahip oluyor. Ekstra birde akım korumalı priz takarsan o zaman neredeyse zararı sıfıra indirmiş olursun. Tabii biraz şansına bağlı. Günde eğer 5-10 kere eğer gitmiyor sorun olmaz zaten.

Elektrik kesintisi olsun ya da olmasın: Aigo bir güç kaynağına fazla güvenmezdim. Kutu üzerinde 3 adet standart korumaya ve adları belirtilmeden "diğer korumalara" yer verilmiş ancak seviyesindeki muamma fazlasıyla soru işareti yaratıyor. Bence yüksek seviye bir güç kaynağı ve UPS esastır. Eğer bu kadar bütçe yoksa ve elinizdeki güç kaynağıyla devam edip sisteme UPS ekleyebilirsiniz.

Bu güç kaynağına bağlı. 80+ en az bronz düzgün marka PSU elektrik kesintilerine karşı ek korumalara sahip oluyor. Ekstra bir de akım korumalı priz takarsan o zaman neredeyse zararı sıfıra indirmiş olursun. Tabii biraz şansına bağlı. Günde eğer 5-10 kere eğer gitmiyor sorun olmaz zaten.

Hayır hocam 2 ayda 2 kere falan gidiyor elektrik.

Geri
Yukarı