Elektrik kesintisinden korumak için Ethernet kablosu çıkartılır mı?

hreyc

Picopat
Daha fazla  
Bilgisayarı kapattıkdan sonra elektrik kesintisinden korumak için Ethernet kablosunu çıkartayım mı?

Yüksek voltaj mı bilmiyorum ama elektrik kesintisi bilgisayara zarar veriyor sanırım, bilgisayarı kapattıktan sonra fişten çıkartmıyorum, PSU'yu kapatıyorum. Elektrik kesintisi, yüksek voltaj bilgisayarıma zarar verir mi?

PSU'yu kapatsam da Ethernet kablosunu çıkartayım mı?

Bilgisayarın fişini çekiyorsan sorun olmaz, elektrik eksi bağlantısı olan yoldan akar eksi ile bağlantısı yoksa gitmez. Ki Ethernet de 1-2 volt filan vardır en fazla.
Elektrik kesintisinden daha çok elektriğin aniden geri gelmesi sisteme zarar veriyor elektrik gittikten sonra fişi çekersen sorun olmaz.

Bilgisayarı kapattıkdan sonra elektrik kesintisinden korumak için Ethernet kablosunu çıkartayım mı?

Yüksek voltaj mı bilmiyorum ama elektrik kesintisi bilgisayara zarar veriyor sanırım, bilgisayarı kapattıktan sonra fişten çıkartmıyorum, PSU'yu kapatıyorum. Elektrik kesintisi, yüksek voltaj bilgisayarıma zarar verir mi?

PSU'yu kapatsam da Ethernet kablosunu çıkartayım mı?
Sadece PSU kapatsan yeterli, diğerlerine gerek yok.

Laptop prize takılı değil modem prize takılı ve sadece ethernet kablosuyla bağlıyken, yıldırım düştükten sonra laptopun ethernet girişi zarar gördü. Nasıl o kadar yükü taşıyıp bozabildi hiçbir fikrim yok ama bunu yaşadım zamanında.

Yeni konular

Geri
Yukarı