Elektrik kesintisine önlem için UPS mi, akım korumalı priz mi?

Emred44

Centipat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar yakın bir zamanda sistem toplayacağım fakat elektrik kesilmesinden korkuyorum. O kadar da çok kesinti olan bir yerde oturmuyorum fakat ne olur ne olmaz bunun için sadece priz alsam işimi görür mü?
Düşündüğüm sistem: Ryzen 5 3600, B450 GAMING Plus Max, RX5700 GAMING X ve High Power performance GD 750W 80+ Gold.
UPS önerecekseniz PC'yi kapatacak vakit olsun yeter.

Son düzenleme:
Hocam akım korumalı priz elektrik kesintisinden koruyamaz. Kaçak akım koruması yapar. Elektrik kesintisi çözümü UPS tir.

Arkadaşlar yakın bir zamanda sistem toplayacağım fakat elektrik kesilmesinden korkuyorum. O kadar da çok kesinti olan bir yerde oturmuyorum fakat ne olur ne olmaz bunun için sadece priz alsam işimi görür mü?
Düşündüğüm sistem: Ryzen 5 3600, B450 GAMING Plus Max, RX5700 GAMING X ve High Power performance GD 750W 80+ Gold.
UPS önerecekseniz PC'yi kapatacak vakit olsun yeter.

PSU'nuz hay maşallah çok sağlam elektrik kesilmesi gibi durumlara karşı korumalı üstüne bir de akım korumalı priz alırsanız bir şey olma ihtimali %0.1.

Hocam akım korumalı priz elektrik kesintisinden koruyamaz. Kaçak akım koruması yapar. Elektrik kesintisi çözümü UPS tir.

PSU nunda korumaları var o kadar para vermeye gerek yok gibi yahu zaten ayda yılda en fazla 5 6 kere kesiliyor priz yeterli olmaz mı? Zarar verme olasılığı nedir?

Hocam elektrik kesintisinin ne kadar zarar vereceğini bilemeyiz. UPS alırsanız bütün korumaları yapmış olursunuz.

Geri
Yukarı