Elektrik Mühendisliği vs Bilgisayar Mühendisliği

Elektrik-elektronik mühendisliği ile elektrik mühendisliği programları (YTÜ, İTÜ, KOÜ), birbirinden çok farklıdır. Bu farkı da iyice araştırıp karar vermenizi tavsiye ederim.

Bir de yapay zeka ve yazılım mühendisliği gibi yeni programlara, teknik üniversiteler açmadan yönelmemek lazım gibi geliyor bana.
Teşekkür ederim uyarı için, elektrik gibi bölümlerden o kadar uzağım ki ikisinin farklı olduğunu bile bilmiyordum.

Bilgisayar seçeceğim büyük ihtimal hocam. Hiçbir zaman elektrik konularını sevmemişimdir zaten, sırf daha iyi okul diye sevmediğim bölüme girmek istemiyorum.
Hangi okulları yazmayı düşünüyorsunuz peki? Kocaeli, Uludağ, Sakarya geliyor bizim sıralamalara bu okullar mı? Bu okulları araştırıyorum ben şu an, EE önüne bunları yazarım belki.
Araştırdığımda Gebze Teknik Üniversitesi'nde Elektronik Mühendisliğini de buldum elektrik bölümlerine kıyasla daha bilgisayara yakın sanırım. 52 bin ile kapatmış geçen sene.

Hangi okulları yazmayı düşünüyorsunuz peki? Kocaeli, Uludağ, Sakarya geliyor bizim sıralamalara bu okullar mı? Bu okulları araştırıyorum ben şu an, EE önüne bunları yazarım belki.
Araştırdığımda Gebze Teknik Üniversitesi'nde Elektronik Mühendisliğini de buldum elektrik bölümlerine kıyasla daha bilgisayara yakın sanırım. 52 bin ile kapatmış geçen sene.
İzmir Katip Çelebiyi düşünüyorum. Puanımızın gerisinde ama ekonomik şartlardan dolayı çok fazla uzaklara gidemiyorum zaten.

Geri
Yukarı