Kütahya Bilgisayar Mühendisliği vs Sakarya Elektrik Elektronik Mühendisliği

Ahmett012

Hectopat
İstanbul'da yaşıyorum, sıralamam 125k geldi. Sizce Kütahya Sağlık Bilimleri Bilgisayar Mühendisliği mi yoksa Sakarya Elektrik Elektronik mi? Gönlüm hep bilgisayardaydı ama sıralama sonucuma bağlı olarak elektrik elektronige de araştırdım. Nerede yaşadıgımı söylememdeki sebep, Kütahya'da yapabilir miyim? Şehrin merkezini vs. bilmiyorum.

Duyduğum kadarıyla Sakarya Üniversitesi Mühendislik bölümleri underrated durumda insanlar memnun çok tavsiye ediliyor diye biliyorum. Benim arkadaşım da makine okuyordu en son sorduğumda eğitim labaratuvar sosyallik vs mutluydu.

Evet. Sakarya'nın staj anlamında da cok faydası olacakmış(iş bulma konusunda da bu yüzden sıkıntı cekmezsin dediler) Sakarya'da böyle faktörler olmasa zaten direkt bilgisayara ilgimin daha baskın olan yere giderdim de ben elektrik elektronikten yazılıma yönelmeyi düşünüyorum sizce bu mümkün olabilir mi eem okuyan yazılım alanında calışabilir mi?

Sizce mekatronikten yazılıma yönelmek mi daha kolay olur yoksa elektrik elektronikten mi?

Mekatronik yazmayı da düşünüyorum listemin sonlarına da o yüzden sordum.

Yazılım mühendisi tanıdığım var işyerinde eem mezunu kişiler olduğunu söylemişti ayrıca yazılım ve donanımın bir arada olduğu sektörlerde avantjlılarmış. Buna karşın mekatronik baştan sona piyon olduğunuz hiçbir zaman yükselemediğiniz bir bölüm olarak biliyorum.

Bilgisayara ilginin olması ile yazılımcılık farklı şeyler bunu iyice ayırıp araştırıp ona göre tercihinizi yapın. Bunun haricinde bilgisayar mühendisliğinde belli başlı üniversiteler haricinde olay kişinin kendini ne kadar geliştirdiği. Yalnız Kütahya'da KYK'da kalacaksan internet sebebiyle bu konuda çok sıkıntı yaşayabilirsin.

Bilgisayar derken yazılım anlamında demek istemiştim. Evet bunun farkındayım bilgisayar okursam zaten daha fazla program dilleri ve normal dil öğrenerek kendimi geliştirmem gerektigini biliyorum. Kütahya'da KYK tercih etmiyorum özel yurda gitmeyi düşünüyorum.

Bilgisayar derken yazılım anlamında demek istemiştim. Evet bunun farkındayım bilgisayar okursam zaten daha fazla program dilleri ve normal dil öğrenerek kendimi geliştirmem gerektigini biliyorum. Kütahya'da KYK tercih etmiyorum özel yurda gitmeyi düşünüyorum.

Tercih edeceğin yurdun internetine bakın yavaş veya sürekli sorun çıkaran bir interneti varsa kişisel gelişiminizde büyük sorunlara neden olabilir.

Tamamdır bunu not aldım. Eem hakkında bilginiz var mıdır görkem bey? Sizce dediğim şekilde yönelebilir miyim?

EEM'den mezun olup yazılım alanında çalışan arkadaşımlar var hatta Turkcell'de çalışan bile mevcut. Genelde zaten kurumsal yerlerde iş ilanlarında artık sadece bilgisayar mühendisliği değil eem'de ekliyorlar.

Geri
Yukarı