Elektrik vs CNC

tumosan

Decapat

Ankara sanayi odası sürekli eğitim merkezinde kursa kayıt olacağım gittim hocalarla görüştüm. Elektrik / pano montaj ve CNC operatörlüğü meslekleri arasında kararsız kaldım. Gelecek olarak sizce hangisi mantıklı? Neden?

Aklımdan elektrik bölümü geçiyor ama kararsızım. Yaş 30 oldu, orada burada çalıştım hayat geçmiyor. Türkiye şartlarını biliyorsunuz bir yerlerden başlamak gerekiyor.

2 ayrı meslek 2sindede uzmanlaşmak zaman istiyor tecrübeli eleman arıyorlar yani,

cnc operatörleri yeri geliyor tüm gün oturup kalıp işliyor makine takip ediyor, yeri geliyor fabrika işçisi gibi dakika başı sök tak yapıyor maaşı güzel (mühendisten çok alıyordu) ama yüzbinlerce dolar makineyi sana emanet edecekleri için tecrübe istiyorlar ilk birkaç sene daha düşük maaşa ve iş öğrenmeye hazır olman gerek bu her iş için geçerli.

Pano montajınında geliri güzel ama kendi başına iş kurman biryerlerden iş koparman gerekiyor (havelsana kablo çekersen güzel para ihaleyi al demiyorum taşeronluk yap), düzen ve eli çabukluk önemli elektrik üzerine çalışan biryerde çalışacaksan gelirin asgari ücret olur kendin dükkan açsan çok daha zor ekipmanı kirası vs ve sürekli daimi bir gelirin yok çok iş bulman ve bulduğunu yapman gerek

Son Başvuru Tarihi: 23 Mayıs 2023 Saat:17:00’a kadar

Eğitimler: 29 Mayıs 2023- 11 Ağustos 2023 tarihleri arasında gerçekleşecektir.
diyor kanka yerine gidip de araştırabilirsin geç kaldıysan da ısrar edersin alırlar, bu dönem olmasa bile gelecek döneme kaydolursun

Son düzenleme:
Kendi mesleğim olan Elektrik öneririm. Pano montajından sonra farklı dallara yönelebilirsin, çok geniş bir sektör. Elektrikçinin ücreti her sektörde iyidir.

Kendi mesleğim olan Elektrik öneririm. Pano montajından sonra farklı dallara yönelebilirsin, çok geniş bir sektör. Elektrikçinin ücreti her sektörde iyidir.
Çok tesekkur ederim endustri muhendisi arkadasimda elektrik onerdi bakimci falan olursun cnc de calisanlar memmun degil cok fazla gir cik calisan sirkulasyonu oluyormus hydromak is makineleri var kurumsal kocaman fabrika orayi zorlayacam

2 ayrı meslek 2sindede uzmanlaşmak zaman istiyor tecrübeli eleman arıyorlar yani,

cnc operatörleri yeri geliyor tüm gün oturup kalıp işliyor makine takip ediyor, yeri geliyor fabrika işçisi gibi dakika başı sök tak yapıyor maaşı güzel (mühendisten çok alıyordu) ama yüzbinlerce dolar makineyi sana emanet edecekleri için tecrübe istiyorlar ilk birkaç sene daha düşük maaşa ve iş öğrenmeye hazır olman gerek bu her iş için geçerli.

Pano montajınında geliri güzel ama kendi başına iş kurman biryerlerden iş koparman gerekiyor (havelsana kablo çekersen güzel para ihaleyi al demiyorum taşeronluk yap), düzen ve eli çabukluk önemli elektrik üzerine çalışan biryerde çalışacaksan gelirin asgari ücret olur kendin dükkan açsan çok daha zor ekipmanı kirası vs ve sürekli daimi bir gelirin yok çok iş bulman ve bulduğunu yapman gerek

Son Başvuru Tarihi: 23 Mayıs 2023 Saat:17:00’a kadar

Eğitimler: 29 Mayıs 2023- 11 Ağustos 2023 tarihleri arasında gerçekleşecektir.
diyor kanka yerine gidip de araştırabilirsin geç kaldıysan da ısrar edersin alırlar, bu dönem olmasa bile gelecek döneme kaydolursun
Yarin sabah 9 da basliyorum kursa elektrik pano montaj uzerine egitim alacagim umarim gelecekte issiz kalmam ve kaygi bozuklugu yasamam. Seninde anladigim kadariyla elektrik iyi bir fabrikaya girsem calisirim uzun sure emekli olana kadar. Kendi isini yapmak zor cevre ve yukswk sermaye olmadan batiyor cogu isletme.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı