Elektrikler gittikten sonra American Megatrends hatası

Latif Özdemir

Centipat
Merhaba arkadaşlar, bugün bilgisayar açıkken elektrikler gidince bilgisayarı açtığımda American Megatrends hatası almaya başladım. Sonra kendi kendine otomatik onarıma giriyor ve onarılamıyor açılmıyor ne yapabilirim?

Dosya Ekleri

• Screenshot_20210630-223353.png
    Screenshot_20210630-223353.png
    870,6 KB · Görüntüleme: 207
  • Screenshot_20210630-223504.jpg
    Screenshot_20210630-223504.jpg
    97,4 KB · Görüntüleme: 147
Son düzenleyen: Moderatör:
@Latif Özdemir dediklerimi uygular mısınız?

Uyguladım ama olmadı maalesef :(
Tamamdır, bekleyin ve o komutu uygulayın çözmez ise DISM rehberini uygulayın.

Tamamdır, bekleyin ve o komutu uygulayın çözmez ise DISM rehberini uygulayın.

Komutu uyguladım ama olmadı Windows bu işlemi gerçekleştiremedi gibi bir şey yazıyordu İngilizce olarak. Tamam DISM'ı denerim teşekkürler.

Uyguladım ama olmadı maalesef :(

Komutu uyguladım ama olmadı Windows bu işlemi gerçekleştiremedi gibi bir şey yazıyordu İngilizce olarak. Tamam DISM'ı denerim teşekkürler.

Disk herhalde ani kesilmeden dolayı veri kaybı yaşamış, bu bana da olmuştu. Format gerekebilir. DISM rehberi uyguladıktan sonra yine açılmıyorsa güvenli modda açmayı deneyin. Bu çözümlerde işe yaramadıysa geri dönmek için bir kayıt varsa geri dönün. Yine olmazsa format atmanız gerek.

Disk herhalde ani kesilmeden dolayı veri kaybı yaşamış, bu bana da olmuştu. Format gerekebilir. DISM rehberi uyguladıktan sonra yine açılmıyorsa güvenli modda açmayı deneyin. Bu çözümlerde işe yaramadıysa geri dönmek için bir kayıt varsa geri dönün. Yine olmazsa format atmanız gerek.

Kayıp dosyaları format atmadan düzeltebilir. Bunu kaç saat önce söyledim hala söylüyorum hala dikkate alınmıyorum.

Kayıp dosyaları format atmadan düzeltebilir. Bunu kaç saat önce söyledim hala söylüyorum hala dikkate alınmıyorum.

Tamam bunu deneyeceğim teşekkürler. Ben siz onu dediğinizde dalgındım biraz yanlış anlamışım kusura bakmayın. Bu arada o USB'nin içine ISO dosyası olarak kuracağım değil mi bir USB var Windows 10 kurulumu için işe yarar mı 20H2 var benim PC de 20H2.

Tamam bunu deneyeceğim teşekkürler. Ben siz onu dediğinizde dalgındım biraz yanlış anlamışım kusura bakmayın. Bu arada o USB'nin içine ISO dosyası olarak kuracağım değil mi bir USB var Windows 10 kurulumu için işe yarar mı 20H2 var benim PC de 20h2.

Hocam Media Creation Tool diye bir uygulama var onunla yapmaya çalışın.

O zaman öyle yapın. Format atmayı biliyorsunuz değil mi?

Not= format atmayacaksiniz.

Aşamaları anlatır mısınız acaba tek tek.
O zaman öyle yapın. Format atmayı biliyorsunuz değil mi?

Not= format atmayacaksiniz.

Galiba BIOS'tan ilk sıraya belleği seçcem gelen ekranda sol altta bilgisayar onarma olacak değil mi?

Geri
Yukarı