Elektrikler gittikten sonra sistem açılmıyor

keremklcoffical

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, Grundig diye bir bilgisayarım var. Antalya'da sel oldu ve ışıklar gitti geldi, PC'yi açmaya çalıştım fakat çalışıyor ama ekran gelmiyor. Çözümünü bilen var mı acaba?

Merhaba aynısı bana da olmustu anakartta RAM error ışığı sürekli yanıyordu RAM'lar çiftse birini takıp calıstırın ve anakarttaki error ışıklarını kontrol edin.

Ekran arızalanmış olmasın?
hayır farklı ekran taktım

RAM'lerini cıkar, silgi ile sil ve 1 tanesini CPU'ya uzak slota takıp calıstır.
farklı ram taktım olmadı

Merhaba aynısı bana da olmustu anakartta RAM error ışığı sürekli yanıyordu RAM'lar çiftse birini takıp calıstırın ve anakarttaki error ışıklarını kontrol edin.
ram ışığı yok tek ram var

Hayır farklı ekran taktım.

Farklı RAM taktım olmadı.

RAM ışığı yok tek RAM var.

Hocam yorumu düzgün okur musunuz? Farklı RAM tak diye bir şey demedim, sadece elinde olan RAM'in UC kısmını yumusak bir silgi ile silmeni ve CPU'ya uzak olan slota takmanı soyledim. Uygula bunları.

Hocam yorumu düzgün okur musunuz? Farklı RAM tak diye bir şey demedim, sadece elinde olan RAM'in UC kısmını yumusak bir silgi ile silmeni ve CPU'ya uzak olan slota takmanı soyledim. Uygula bunları.
Tamam deneyim

denedim olmadı
:(

Başka ne yapabilirim?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı