Elektrikli bisiklet önerisi

gubrathia

Hectopat
Daha fazla  
Hafif yokuşlu bir şehirde şehir içi ulaşım sağlamak için elektrikli bisiklet almayı düşünüyorum fakat bu alan ile ilgili hiçbir bilgim yok. Özelliklerini de açıklayarak elektrikli bisiklet markası ve model önerisi yapar mısınız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu markayı kullandınız mı acaba memnun musunuz birazcık araştırma yapmıştım RKS markasını kullananlar çok önermiyorlardı (neden olduğunu bilmiyorum)

Hocam Türkiye'de bulunan elektrikli bisikletlerin hepsini RKS yapıyor neredeyse :D diğer firmalar isim hakkı alıyor ve kendini isimlerini yapıştırıyorlar. O piyasada gördüğünüz Küba, Alfa Romeo, Jeep, Maserati falan hepsi RKS'nin. Özellikleri de aynı zaten motor olsun kadro olsun lastik olsun, sadece görünüşleri farklı, bir de kimisi ince lastik oluyor kimisi kalın ya da tel jant çelik jant bunlar değişiyor sadece. Beni RS 3 Pro X almaya iten en büyük şey taksit imkanı oldu onun dışında fat bike olması, amortisörlü olması ve piyasada fazla olduğundan dolayı herhangi bir sorunda vs çözümünün daha kolay bulunması (YouTube'daki videolar vs). Tabii fatbike ince lastiğe göre daha ağır ve daha büyük fakat daha konforlu ve daha heybetli duruyor. Tabii bu kişisel tercihtir. Uzun lafın kısası güzel bir bisiklettir alabilirsiniz. Herhangi bir sorunuz varsa çekinmeyin sorun.

Hocam Türkiye'de bulunan elektrikli bisikletlerin hepsini RKS yapıyor neredeyse :D diğer firmalar isim hakkı alıyor ve kendini isimlerini yapıştırıyorlar. O piyasada gördüğünüz Küba, Alfa Romeo, Jeep, Maserati falan hepsi RKS'nin. Özellikleri de aynı zaten motor olsun kadro olsun lastik olsun, sadece görünüşleri farklı, bir de kimisi ince lastik oluyor kimisi kalın ya da tel jant çelik jant bunlar değişiyor sadece. Beni RS 3 Pro X almaya iten en büyük şey taksit imkanı oldu onun dışında fat bike olması, amortisörlü olması ve piyasada fazla olduğundan dolayı herhangi bir sorunda vs çözümünün daha kolay bulunması (YouTube'daki videolar vs). Tabii fatbike ince lastiğe göre daha ağır ve daha büyük fakat daha konforlu ve daha heybetli duruyor. Tabii bu kişisel tercihtir. Uzun lafın kısası güzel bir bisiklettir alabilirsiniz. Herhangi bir sorunuz varsa çekinmeyin sorun.

Çok teşekkür ederim uzun uzun yazdığınız için. RKS markalı bisikletler için koltukları çok rahatsız ve frenleri iyi değil tarzında duyumlar aldım sadece. Bunlar hakkında bir şey biliyor musunuz? Bir de bu bisiklette akünün çıkartılması ve evde şarj ettirme durumu var mı acaba? Ayrıca önerebileceğiniz başka markalar da varsa önerilerinizi almak isterim.

@gubrathia Bataryayı alıp evde şarj edebilirsiniz. Fren ve koltuk hakkındaki söylentiler doğru, koltukları uzun sürüşte rahatsız edebiliyor, frenlerde mekanik fren olduğu için çok sağlıklı değil ne yazık ki. Bunun için size benim de kullandığım koltuk ve freni önerebilirim;

Koltuk olarak koltuk

Fren olarak da Shimano'nun MT200ü öneririm fren

Başka markaya gelirsek çok marka yok açıkçası onun yerine model önerebilirim. RKS'nin RD5 modeli var fakat tek artısı 48v olması, motor falan hepsi aynı, RS3'ün ki ise 36v ama 15k daha fazla vermeye gerek var mı dersek hiç gerek yok :D çünkü bu bisikletlerde saçma bir şekilde 250 watt sınırı var bu da daha yüksek motor üretilmesini engelliyor üretilirse ehliyet istiyor. 250 watt motorlar Max 25 kmh ile gidebiliyor fakat bunu ekran ayarlarından değiştirip 30-35 km civarına çıkarabiliyoruz. Bir de RD8 var o da 40 civarı fakat tek artısı menzili 50-80 km arası menzil yapılabiliyor, motoru yine aynı 250W üstteki sebepten dolayı, bunun dışında başka bir artısı yok 20k daha verip sadece menzili fazla olan bisiklet almak yerine ek batarya alıp menzilinizi daha ucuza daha çok arttırabilirsiniz. Yakın zamanda bir youtubera fiyatlarını sormuştum fiyatlar şu şekilde;

Lifepo4 batarya + ara kablo sistemi+ portbagaj çanta+ sabitleme aparatları(klips, çanta sabitleme) + kargo dahil fiyatlarımız;

36 v 12 amper 6150 TL
36 v 15 amper 7300 TL
36 v 18 amper 8550 TL
36 v 24 amper 10150 TL kutusuz.
36 v 30 amper 12000 TL kutusuz

(Not: Fiyatlara şarj adaptörü dahil değildir. Şarj girişlerini sizin adaptörünüze uygun olarak ayarlıyoruz ve kendi adaptörünüz ile şarj ediyorsunuz)

Ayrıca bataryayı dış kutusuz ve çantasız da alabilirsiniz. Bu durumda kutu ve çanta fiyatlarını düşeriz.

Çantanız varsa ve çantasız olarak isterseniz fiyat 600 TL düşer.
Ayrıca dış kutusuzda yapabiliriz. Dış kutusuz mavi shirinkli olarak gönderim sağlayabiliyoruz. Bu şekilde fiyat 300 TL daha düşer 👍🏻

12 amper ile 30-45 km arası
15 amper ile 40-55 km arası
18 amper ile 45-65 km arası.
24 amper ile 60-80 km arası.
30 amper ile 70-110 km arası.
Kullanıma bağlı bu menzil değerleri değişebilir...

Bataryalarımız 1 yıl bizden garantili, 1 yıldan sonra da teknik destek ve servisimiz devam ediyor.

36 volt 12 amper
3.5 kilo
260x150x80.

36 volt 15 amper
3.9 kilo
260x150x80.

36 volt 18 amper
6 kilo.
270x180x100 ebatları.

36 volt 24 amper.
8.5 kilo.
300x200x125 ebatları.

36 volt 30 amper.
8.7 kilo.
300x200x125 ebatları

Demem o ki şu an böyle bir seçenek varken RS3 Pro X en mantıklısı olacaktır.

Yeni konular

Geri
Yukarı