Elektrikli otomobil yerine neden benzinli otomobil?

Bir şey derdim de, neyse hadi bakalım. Evet ben nasıl istersem öyle üretiliyor.
Hiçbir şey diyemezsin

Arkadaş haklı niye dislike atmışlar anlamadım.Tabi benim için ruh önemli diyen insanların sebebine de bakmak lazım. Onların sebebi de arkadaşların belirttiği gibi yeterli şarj istasyonu hala yok. Apartmanda yaşayıp otoparkı olmayan milyonlar var.
Onlar biraz şey, işte anlarsın ya. Yokuşta arabayı kaydıranlar.

Evde şarj imkanı olan ve şehir içi kullananlar için elektrikli arabalar ideal ama uzun yol yapan ya da evde şarj imkanı olmayanlar için kullanışlı değiller. Şarj süreleri uzun, istasyon sayıları yeterli değil, sıra beklemen gerekirse hayattan soğuma nedeni. İçten yanmalı motorlu arabalarda ise benzinliğe giriyorsun, 2 dakikada işini bitirip yoluna bakıyorsun ve daha uzun mesafeler gidiyorsun. Kış aylarında elektrikli arabaların menzili daha da düşüyor.

Mesela sadece geçen hafta iş için arabamla 3450 km yaptım uzun yolda, bunu elektrikli arabada yapsam şarj istasyonlarında çok fazla vakit geçirmem gerekirdi ayrıca şarj istasyonları için planlama yapmam gerekirdi yolda kalmamam için. Evde şarj etme imkanım yok, şehir içinde değil çoğunlukla uzun yol kullanımı yapıyorum. Bu durumda neden elektrikli araba alayım ki?

Çünkü elektirliki motor bir zamandan sonra pilin ömrü bitiyor ve o aracın pili aracın fiyatı kadar ama dizel veya benzinli motor öyle değil istedeğin kadar kullan motor yemediği sürece.

Geri
Yukarı