Elektrikli scooter tavsiyesi

Ben yaklaşlık 1 yıldır aktif olarak Mi 2 Pro kullanıyorum. Son 112 kiloyum ve 1.90 boyum. Günlük 6 KM sabit bir kullanımım var İstanbul Tuzla bölgesinde. Hiç bir sorun yaşamadım. Çok hızlı 25 KM/H hıza çıkabiliyorum. katlaması ve taşıması kolay. Ben her gün iş yeri servisine scooter'ı bindip indirdiğim için ağırlığı ve kaplayacağı alan benim için önemliydi. Menzil konusunda genelde 4 günü görmiyorum. Yani 6 KM ve 4 günden toplam 25 KM yapamıyorum.18 ile 20 arası anca gidiyor. Bundan benim kilomun etkisi çok. Mi 1S de kullandım, N65 de kullandım, Onvo da kullandım, Scoowy de kullandım. Hepsinin kendisine göre artı ve eksileri var tabiki. Onvo ve scoowy gibi çin toplaması standart scooterları tavsiye etmiyorum. Gerisi kişinin kullanım amacına göre tercih meselesi.

Merhaba. Uygun fiyatli isteyen arkadaşlar Türk mallarina bakabilirler. Ben bundan 3-4ay önce tes marka scooter aldim. Tek bir modeli var. Tes m50. isminden de anlasildigi uzere 50km menzili var ayak koyma yerleri genis ve yetiskinler icin daha uygun tamamen yerli motorunu firma kendisi yapiyor bataryayı ise aspilsan Konya da uretiliyor. Bir kere 350kmden sonra frenleme yaptığımda scooter kapandi ilk kez oldu nazara geldi sanirim. Kutusuna koyup anladmali kargoya verdim scooteri degistirelim mi yoksa batarya degisimi yapip geri mi yollayalim dediler bende tamamen birebir degisim olsun dedigimde birebir degisim yaptilar. Herhangi bir sorunda bize yazin yardimci oluruz diyorlar cok saglam ben 7.000₺ ye almistim. 30km Max hiz yapiyor. Gidonu Xiaomi Pro2'den yuksek. Test bile ettik her halukarda Xiaomi Pro2'den daha uzun gidiyor. Uygulamadi var 3tane modu var eco normal Sport. 350W motoru var. Yokusu guzel cikiyor tork u s modunda vok guclu eco modunda yavas kalkiyor. Sarji tek diş kalsa bile 28 yapiyor. Arkadasimdan aldigim Xiaomi de 25 yapiyordum şarj azalinca surat te azalmaya basladi igrenc bir durum. Tes hem uygun hem yerli hem de fiyat performans yrunu diyebilirim. Turkcell ve Hepsiburada gibi yerlerde satiliyor oldukca guvenli. Şu anda 1300km yapmisim 2bin km de motoru bakima yollayin dediler :D adamlar cok saylam buradan CEO emre bey e sevgiler firmanin arkasi cok saglam👍🏽öneririm arkadaşlar.

Cihaz 15 kilo ve 4 saate fulleniyor 0-100 şarj. 5TL gibi bir yakiti var iste:)178 boy 82 kiloyum 45km görüyorum. Onde e abs var frenlemede şarj oluyor arka disk fren.

Son düzenleyen: Moderatör:
Scooter hakkındaki görüşlerini paylaşır mısın?

Yaklaşık 1 aydır kullanıyorum ama bana ilk geldiğimde şarj almıyordu ve katlanmasında problem vardı servise yolladım 1 hafta sonra geldi ve hiçbir şey yapmadılar sorun yok deyip yolladılar bende sinirlendim aradım siz böyle böyle yapmışsınız falan dedim değişim istyorum dedim bir daha yolladım bu sefer düzgünce yapıp geri teslim ettiler ürün güzel iyi ama 75km menzil gitmez ben 35 km menzil gidebildim en fazla ama sen 20-25 ile yavaş yavaş gidersen 40-45 gider ilk başta öğrenmek çok zor karışık ve yavaş hızlanıyor hız sınırını kaldırman lazım şu videoda her şeyi anlatıyor
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
tek sorunu çok ağır metroya inip çıkarken çok zorlanıyorum İzmir'de oturuyorsan İzmir'deki toplu taşımada henüz e scooter için bir kural yok alıyorlar bir sorun olursa yaz direk cevap verebilirim şimdiden hayırlı olsun hocam.

Hocam çok iyi eğer video sizin ise :D gizli menüden 7'ye gelip yanlışlıkla kodu tekrar sıfıra getirmek için gaz kolunu 100 kere kullanıyor :D geçmiş olsun :D bende tes M50 var. Türk malı tamamen ve 50 km menzil sunuyor 15 kilo scooter tek elimle indirip kaldırabiliyorum. 1.78 boy 80 kiloyum. Ben düz yolda giderek 40 km kadar kullanıyorum. 10 icn lastik 11.4ah 700W scooter.

10-12 bin TL için ne önerirsiniz? Önemli olan yokuş performansı ve menzili. Aklımda Navee N65 var ancak bataryası sökülmediği için arada kaldım. Yurtta kalıyorum ve scooterı her gün 3-5 kat çıkarıp indirmek ve şarj etmek çile olacak gibi.

Yeni konular

Geri
Yukarı