Elektro Gitar Önerisi

Hangisi?

• Cort Aero 2

Oy: 0 0,0%
  • Schecter Banshee 6

Oy: 1 33,3%
  • Diğer

Oy: 2 66,7%

• Oy verenlerin toplamı
    3
  • Anket kapandı .

EmreTRk

Decapat
Yer
Tekirdağ
Daha fazla  
Merhaba. Geçenlerde bu konu ile ilgili yine bir konu açmıştım. 0 müzik veya enstrüman bilgim var. Ce elektro gitar öğrenmek istiyorum. Ancak daha hangi gitarı almak istediğime bile karar veremedim ve konu açıp kararlaştırmak istedim.

Alacağım gitarla Duman, maNga, Metallica, Rammstein, Iron Maiden gibi grupları çalmak istiyorum. Ama akustik gibi de kullanacağım, çünkü arkadaş ortamında çalmak istesem metal çalacak halim yok 😄 Onurcan Özcan ya da mesela karma olarak da Yokluğunda gibi parçalarda müzik listemde fazlasıyla bulunacak.

Şimdi gelelim almayı düşündüğüm gitarlara.
Normalde aklımda Cort Aero 2 gitarı vardı ancak daha önceden açtığım bir konuda bir arkadaş bana üstüne bir miktar daha ekleyerek Schecter Banshee 6 gitarını önerdi ve benimde gayet hoşuma gitti.
Onun dışında bir de Epiphone'un gitarları vardı, ancak Schecter gayet içime sindi.

Peki sizce Schecter benim işimi tam anlamıyla görebilecek bir gitar mı? Bütün gitar önerilerinize açığım. Şimdiden cevaplarınız için teşekkürler 😁

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle almak istediğiniz farklı tonların gitardan çok amfiyle ilgisi olduğunu belirteyim. Gitar da etkili tabi fakat amfi ilk planda. Özellikle distortion konusunda. Sıfır almanızı tavsiye etmiyorum, bütçenizi söyleyin. İkinci el çok daha iyi bir model bulunur.

Öncelikle almak istediğiniz farklı tonların gitardan çok amfiyle ilgisi olduğunu belirteyim. Gitar da etkili tabi fakat amfi ilk planda. Özellikle distortion konusunda. Sıfır almanızı tavsiye etmiyorum, bütçenizi söyleyin. İkinci el çok daha iyi bir model bulunur.
Şuanda schecter bansee 6 gayet hoşuma gitti onu 2. El alabilirim çünkü gitara 1000tl gibi bir bütcem vardı beni biraz aştı. Ama evde çalıcağım için amfi yerine prosesör almak istiyorum. Ama prosesör için ayrı bir konu açıcam.

Size sormak istediğim bahsettiğim gitar bana herhangi bir ton konusunda eksiklik verirmi?
Yada sizin o parayı o gitara değilde buna verirsen senin için daha iyi olur dediğiniz bir gitar varmı?
Çünkü schecter den önce cort aero 2 almayı düşünüyordum başka bir arladaş bana bu gitarı önerdi. Ve eğer imkanım olursa gitarı 0 alıp prosesörü 2. El almak istiyorum.

Ama evde çalıcağım için amfi yerine prosesör almak istiyorum. Ama prosesör için ayrı bir konu açıcam.
Bu cümlenizi pek anlamadım. Amfi almayacaksınız da nereye bağlayacaksınız gitarı? Prosesör tek başına ses çıkışı vermez ki.
Çünkü schecter den önce cort aero 2 almayı düşünüyordum başka bir arladaş bana bu gitarı önerdi.
Doğru bir öneri. Çoğu Cort gitardan pek haz etmiyorum.
Size sormak istediğim bahsettiğim gitar bana herhangi bir ton konusunda eksiklik verir mi?
Hayır vermez. Güzel bir gitar.
Ya da sizin o parayı o gitara değilde buna verirsen senin için daha iyi olur dediğiniz bir gitar varmı?
İşte bu soruya cevap vermem için bütçenizi ve o bütçeyle alacağınız ekipmanları bilmem lazım.

Gitar bilginiz az ise yanınıza bilen bir arkadaşınızı alıp onun vasıtasıyla seçmeniz en uygunu olur.
Bir de her gitar birbirini tutmaz. Denemeden bir gitarın ne kadar iyi-kötü olduğunu bilemezsiniz.
Arkadaş ortamında çalmak için elektro ve yanında bir de amfi taşımanız gerekiyor. Bunun yerine eli yüzü düzgün bir akustik alabilirsiniz.
İlk gitar için çok fazla harcama yapmanızı da tavsiye etmem. Çünkü gitara nasıl bakilacağını öğrenmek zaman alıyor. Benim ilk gitarım ezik-vuruk dolu. Allahtan kırılmadı 😂.

Önceki konuya da baktım. Önerilen gitar gayet güzel. Gitarın walnut satin rengi de güzel.
Malesef günümüzde giriş seviye gitarlar 1000TL dolayında. Giriş-orta arası seviye gitarlar ise 1500-2000TL civarında.

Gitar bilginiz az ise yanınıza bilen bir arkadaşınızı alıp onun vasıtasıyla seçmeniz en uygunu olur.
Bir de her gitar birbirini tutmaz. Denemeden bir gitarın ne kadar iyi-kötü olduğunu bilemezsiniz.
Arkadaş ortamında çalmak için elektro ve yanında bir de amfi taşımanız gerekiyor. Bunun yerine eli yüzü düzgün bir akustik alabilirsiniz.
İlk gitar için çok fazla harcama yapmanızı da tavsiye etmem. Çünkü gitara nasıl bakilacağını öğrenmek zaman alıyor. Benim ilk gitarım ezik-vuruk dolu. Allahtan kırılmadı 😂.
Gitar için 1000 TL gibi bir bütçem olduğunu yazmıştım zaten ama yukarıya doğru oynama olabilir.

Prosesörü çalmak için amfi gerek demişsiniz ama ben evde çalıcağım için kulaklıkla çalmayı düşünüyorum ve prosesör kulaklığa bağlanıyor diye biliyorum. Prosesör akmal istiyorum çünkü düşük sesde bile tonları bozmuyor eğer amfi alırsam en düşük seste kullanacağım için hiçbir gain tonunu vermez diye düşünüyorum.
Önceki konuya da baktım. Önerilen gitar gayet güzel. Gitarın walnut satin rengi de güzel.
Malesef günümüzde giriş seviye gitarlar 1000TL dolayında. Giriş-orta arası seviye gitarlar ise 1500-2000TL civarında.
Evet doğru söylüyorsunuz. Bende bi taraftan daha iyi bi gitar olsun diye 2. El almak istiyorum ama 0 alma taraftarıyım. Normalde 1200 tl civarı cort aero2 lere bakıyordum ama bu gitar daha bi hoşuma gitti ve beni uzun süre götürür diye düşünüyorum.
Arkadaş ortamımda elektro çalan kimse yok işte sorun orada. Bende forumlardan araştırma yaparak almaya çalışıyorum mecburen. Vede amfi yerine prosesör almayı düşünüyorum.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı