Elektro gitar önerisi

EmreTRk

Decapat
Yer
Tekirdağ
Daha fazla  
Öncelikle hepinize merhaba. Sorumu çok kısa bir şekilde özetliyorum.

Müzik hakkında 0 bilgim var ve elektro gitar çalmayı öğrenmek istiyorum. Araştırma yaparak almak istediğim gitara karar veriyorum bu yüzden çalarak karar ver gibi önerilere kapalıyım. İlk başta Cort Aero2 istiyordum ama forumda bir arkadaş onun yerine Schecter Banshee6 tercih etmemi önerdi.

Cort'a göre daha çok hoşuma gitti. Ancak bu gitarla ilgili fazla bilgi bulamıyorum. Bir taraftan Schecter gibi kaliteli bir markanın gitarı olduğunu düşünüyorum ama her ne kadar kaliteli bir marka olsa da her ürünü mükemmel olacak diye bir kural yok(örn. Ibanez). Banshee6 tavsiye eder misiniz?

Çalacağım türler; Metallica, Rammstein, Iron Maiden gibi gruplar. Yanında pop tarzı da çalmak istiyorum yani yeni öğreneceğim için her türden bulunacak.

İkinci bir sorumda Banshee6 HH bir gitar olduğu için pop vs. çalarken single coin manyetiğin yokluğunu arar mıyım?

Yardımcı olan herkese şimdiden teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Dostum ilgilenirsen kendi gitarımı satıyorum; markayı duymuşsundur muhtemelen oldu da duymadıysan da internette kısa bir araştırmayla namını duyabilirsin, istediğin tür şarkıları da rahatça çalabilirsin. Göz atmak istersen linki : PRS SE 245 .

Dostum ilgilenirsen kendi gitarımı satıyorum; markayı duymuşsundur muhtemelen oldu da duymadıysan da internette kısa bir araştırmayla namını duyabilirsin, istediğin tür şarkıları da rahatça çalabilirsin. Göz atmak istersen linki : PRS SE 245 .
Malesef okadar bütçem yok.
Güncel
@Bora Dere bi el at yav forumun gitaristi 😂

Son düzenleme:
Malesef okadar bütçem yok.
Güncel
@Bora Dere bi el at yav forumun gitaristi 😂
Şans eseri konularda gezinmem sayesinde bu konuyu gördüm. Etiketin bildirimi gelmemiş maalesef. :)

Konu hala geçerli mi, gitarı aldınız mı bilmiyorum fakat çok çeşitli müzik türlerinden bahsetmişsiniz. HSH veya HSS bir gitar öneririm çeşitli müzikler için. Bütçeniz nedir?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı