Elektro gitar tavsiyesi

Candenizz

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle merhabalar, elektro gitar ve bateriye çok merakım var. Birisini alıp çalmayı öğrenmek istedim. Aklımda ilk elektronik bateriler vardı, daha sonra apartmanda ses sorunu olur diye elektro gitar almaya karar verdim. Önceden hiç gitar çalmadım. Sıfırdan öğreneceğim. Müzik olarak maNga, Duman, Linkin Park, Green Day, Evanescence gruplarının şarkılarını çalmayı istiyorum. Manyetikleri bayağı araştırdım ama karar veremedim. O konuda da yardımcı olursanız sevinirim. 5000 TL'yi geçmeyecek şekilde elektro gitar ve amfi önerisi istiyorum. Bir de çalmayı nereden nasıl öğrenebilirim? Küçük bir yerde yaşıyorum. O yüzden internet üzerinden öğrenmek zorundayım.
@Bora Dere hocam yardımcı olursanız sevinirim 🙂

Son düzenleme:
Squier Affinity Stratocaster işinizi görecektir. Başlangıç gitarı olacağı için pahalı bir gitara ihtiyaç yok. S-S-S manyetik dizilimi söylediğiniz gruplara uygun ama daha sonra zevkleriniz değişebilir diye H-S-S manyetik dizilimi daha iyi bir seçenek. Amfi olarak aklıma güzel bir ürün gelmedi. Gelecek olan arkadaşlar güzel bir amfi tavsiye ederler. Ses kartı seçeneğini de düşünmenizi tavsiye ederim.
Edit: H-S-S almanızı tavsiye ederim.

Squier affinity stratocaster işinizi görecektir. Başlangıç gitarı olacağı için pahalı bir gitara ihtiyaç yok. S-s-s manyetik dizilimi söylediğiniz gruplara uygun ama daha sonra zevkleriniz değişebilir diye h-s-s manyetik dizilimi daha iyi bir seçenek. Amfi olarak aklıma güzel bir ürün gelmedi. Gelecek olan arkadaşlar güzel bir amfi tavsiye ederler. Ses kartı seçeneğini de düşünmenizi tavsiye ederim.
Edit: H-s-s almanızı tavsiye ederim.

Hocam yanıtınız için teşekkürler. Amfi ile ses kartının ne farkı bulunuyor? Apartmanda oturduğum için fazla ses çıkarmayacak bir şey arıyorum.
Biraz araştırdım, bu gitarın Squier Bullet Strat with Tremolo HSS Laurel Klavye Black çok önerildiğini gördüm. Görünüşü de hoşuma gitti. Sizce nasıl?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam yanıtınız için teşekkürler. Amfi ile ses kartının ne farkı bulunuyor? Apartmanda oturduğum için fazla ses çıkarmayacak bir şey arıyorum.
Biraz araştırdım, bu gitarın Squier Bullet Strat with Tremolo HSS Laurel Klavye Black çok önerildiğini gördüm. Görünüşü de hoşuma gitti. Sizce nasıl?
Bullet, Affinity’nin alt modeli. Bullet almanızı tavsiye etmem. Ses kartı ile bilgisayara bağladığınızda çok daha geniş bir ton aralığınız olur. Bir de stüdyo kulaklığı alırsanız kimseyi rahatsız etmezsiniz.
Focusrite Scarlett 2i2 Gen 3 Usb Ses Kartı Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL
Ses kartı olarak önerimdir.

Squier yerine SX strat alırsanız ileride modifiye edip Fender kalitesine getirmeniz kolay oluyor. Tabii SX strat kaldı mı piyasada bilmiyorum

Son düzenleyen: Moderatör:
Bullet, Affinity'nin alt modeli. Bullet almanızı tavsiye etmem. Ses kartı ile bilgisayara bağladığınızda çok daha geniş bir ton aralığınız olur. Bir de stüdyo kulaklığı alırsanız kimseyi rahatsız etmezsiniz.
Focusrite Scarlett 2i2 Gen 3 Usb Ses Kartı Fiyatı, Yorumları - TRENDYOL
Ses kartı olarak önerimdir.

İlk defa çalmayı öğreneceğim için geniş bir ton aralığına ihtiyacım var mı bilmiyorum. Jak girişli kulaklığım var iş görür mü?

İlk defa çalmayı öğreneceğim için geniş bir ton aralığına ihtiyacım var mı bilmiyorum. Jak girişli kulaklığım var iş görür mü?
Ses kartlarının jak girişleri daha büyük. Normal kulaklık 3,5; gitarlar ve ses kartlarında kullanılanlar 6,3. Umarım ölçüleri doğru hatırlamışımdır.

Bütçeniz harika. İkinci el alabilirim derseniz daha da harika olacak. Tek başına öğrenmek çok zor olabilir. Videolardan, ücretsiz kurslardan yararlanabilirsiniz.

Geniş bir ton aralığından bahsetmişsiniz. Hepsi dinlemiş olduğum gruplar olsa da pek hakim olmadıklarım var aralarında. Ses kartı daha geniş ton aralığı sunacaktır ancak başlangıçta bunu ne kadar etkili kullanabilirsiniz emin değilim.

Yeni konular

Geri
Yukarı