Elektro gitar tavsiyesi

Bütçeniz harika. İkinci el alabilirim derseniz daha da harika olacak. Tek başına öğrenmek çok zor olabilir. Videolardan, ücretsiz kurslardan yararlanabilirsiniz.

Geniş bir ton aralığından bahsetmişsiniz. Hepsi dinlemiş olduğum gruplar olsa da pek hakim olmadıklarım var aralarında. Ses kartı daha geniş ton aralığı sunacaktır ancak başlangıçta bunu ne kadar etkili kullanabilirsiniz emin değilim.

Aslında bütçem 3500 TL fakat şu anki gitar fiyatlarına göre az geldiği için bütçemi zorlarsam 4500-5000 TL'ye kadar çıkarabilirim.

Şunları önerebilirim. İstediğiniz tonları karşılayacaklarını düşünüyorum.
50 ve 30 Watt olan amfiler saçma derecede ucuz. Gördüğüm kadarıyla sorunları yok ama özellikle sormanız yararınıza olacaktır. Fiyat araştırması yapamadım, belki daha ucuza bulunabilirler.

Şunları önerebilirim. İstediğiniz tonları karşılayacaklarını düşünüyorum.
50 ve 30 Watt olan amfiler saçma derecede ucuz. Gördüğüm kadarıyla sorunları yok ama özellikle sormanız yararınıza olacaktır. Fiyat araştırması yapamadım, belki daha ucuza bulunabilirler.

Blackstar ID Core 10 V3 amfi hakkında ne düşünüyorsunuz? Kendi ses kartı varmış sanırım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Blackstar ID Core 10 V3 amfi hakkında ne düşünüyorsunuz? Kendi ses kartı varmış sanırım.
V2 olanını kullanıyorum. USB ile bağlayarak Audacity programı ile kayıt alabiliyorum ama ses kartı olarak çok büyük beklentileriniz olmamalı. OverDrive tonlarını çok beğenmiyorum ama Clean tonları iş yapar. Özet olarak alınabilir.

Sinop'ta yaşıyorum ikinci el almak mantıklı gelmiyor. İnternet üzerinden sıfır ürün sipariş vermek daha mantıklı geliyor.

Öncelikle merhabalar, elektro gitar ve bateriye çok merakım var. Birisini alıp çalmayı öğrenmek istedim. Aklımda ilk elektronik bateriler vardı, daha sonra apartmanda ses sorunu olur diye elektro gitar almaya karar verdim. Önceden hiç gitar çalmadım. Sıfırdan öğreneceğim. Müzik olarak maNga, Duman, Linkin Park, Green Day, Evanescence gruplarının şarkılarını çalmayı istiyorum. Manyetikleri bayağı araştırdım ama karar veremedim. O konuda da yardımcı olursanız sevinirim. 5000 TL'yi geçmeyecek şekilde elektro gitar ve amfi önerisi istiyorum. Bir de çalmayı nereden nasıl öğrenebilirim? Küçük bir yerde yaşıyorum. O yüzden internet üzerinden öğrenmek zorundayım.
@Bora Dere hocam yardımcı olursanız sevinirim 🙂
Öncelikle merhaba. Ucuz kombinasyon olarak Squier Bullet Strat HSS, Blackstar ID Core 10 veya ses kartı alacaksan Behringer UMC 22 öneririm.
Bir tık pahalı olarak Squier Affinity Strat HSS, Blackstar ID Core 10 veya ses kartı alacaksan Behringer UMC 202 öneririm.
Bunların hepsi her türlü seni mutlu edecek ürünler, bana sorarsan gitar olarak Affinity al, ses kartı veya amfi sana kalmış bir şey. Tavsiye ettiklerim iyidir, kayıt alacaksan kesinlikle ses kartı al, amfilerin kendi ses kartları kayıt için 5 para etmez. Ama illaki amfi almak istiyorsan ID CORE 10'dan şaşma.
Ders için ise YouTube'da Deniz Sayman'ı araştırabilirsin. Kendisinin online Müzik Üniversitesi adında bir sitesi var. Yardımcı olacağını düşünüyorum.

Sinop'ta yaşıyorum ikinci el almak mantıklı gelmiyor. İnternet üzerinden sıfır ürün sipariş vermek daha mantıklı geliyor.
Anladım. Sıfır piyasasına pek hakim değilim ama benim önerdiklerimin bulunamayacağını düşünüyorum. O halde bir üstte önerilenler alınabilir. Gitarın HSS olmasına dikkat edin. ID Core 10 V2 veya V3 bu durumda iyi gelecektir fakat mümkünse biraz daha büyük bir amfiye yönelmenizi tavsiye ederim.

Öncelikle merhaba. Ucuz kombinasyon olarak Squier Bullet Strat HSS, Blackstar ID Core 10 veya ses kartı alacaksan Behringer UMC 22 öneririm.
Bir tık pahalı olarak Squier Affinity Strat HSS, Blackstar ID Core 10 veya ses kartı alacaksan Behringer UMC 202 öneririm.
Bunların hepsi her türlü seni mutlu edecek ürünler, bana sorarsan gitar olarak Affinity al, ses kartı veya amfi sana kalmış bir şey. Tavsiye ettiklerim iyidir, kayıt alacaksan kesinlikle ses kartı al, amfilerin kendi ses kartları kayıt için 5 para etmez. Ama illaki amfi almak istiyorsan ID CORE 10'dan şaşma.
Ders için ise YouTube'da Deniz Sayman'ı araştırabilirsin. Kendisinin online Müzik Üniversitesi adında bir sitesi var. Yardımcı olacağını düşünüyorum.
Hocam ilerde çalmayı öğrendikten sonra kayıt almaya başlarım ama dış ortamda çalarım diye amfi de almak istiyorum kafam çok karışık.

Yeni konular

Geri
Yukarı