Elektro gitarda sap kısmını iyi kavrayamamak

Osman038

Hectopat
Daha fazla  
Sap kısmını kavrarken 6. tel 1. perdeye parmak 1'i koyuyorum fakat parmak 2'de parmak 1 ile beraber sola kayıyor, bundan dolayı 1-2-3-4 egzersizinde 1'i basıp 2'ye geçemiyorum. Bunun için bir yöntem veya egzersiz var mı? Yanlış tutuyorsam ne gibi yanlışlarım var.

Zorlayarak açacaksınız, gitar boyunuza uygun olmayabilir, bu egzersizlerin amacı zaten bu durumun önüne geçmektir, ama bir kere parmaklarınız açılınca bu bir dert olmayacak.

Egzersizlere devam ve telleri çeşitlendirin örneğin la ve sol telleri arasında gidip gelin, egzersizleri de sadece 1, 2, 3, 4 şeklinde değil 1, 3, 2, 4 gibi çeşitlendirin.

Sapı kavrarken başparmağınızı sapın üstüne çok sık çıkarmamaya dikkat edin. Cem Gönden, Deniz Sayman gibi Youtube kanallarından tutuş ile ilgili sık yapılan hatalar vs. videolarına bakabilirsiniz.

Sap kısmını kavrarken 6. tel 1. perdeye parmak 1'i koyuyorum fakat parmak 2'de parmak 1 ile beraber sola kayıyor, bundan dolayı 1-2-3-4 egzersizinde 1'i basıp 2'ye geçemiyorum. Bunun için bir yöntem veya egzersiz var mı? Yanlış tutuyorsam ne gibi yanlışlarım var.

Bu şekilde yardımcı olamayız. Yardımcı olmaya çalışan da sizi daha zor bir pozisyona sokabilir.
Bir video ya da resim paylaşın. Gitarı hangi dizinize koyduğunuz, akor bastığınız / çaldığınız esnada sol bileğinizin duruşu / açısı belli olsun.

Yeni konular

Geri
Yukarı