Elektro gitarı bilgisayara bağlamak

Ses kartı ile çok daha kaliteli ses elde edilir. Dönüştürücüler ve irig gibi aparatlar çöp gibi gelir sonrasında.
Ben sadece steinberg-ur22 ses kartı kullanıyorum. Gitarımı direkt olarak ses kartına bağlıyorum ve gecikmesiz iyi kalitede ses elde ediyorum.
Bu ses kartının preamp kalitesi ile ilgili bir mesele. Ses kartına göre değişir.
Bazı ses kartları hi-Z yüksek empedans entrüman girişleri bulundurur. Neticede çok geniş bir havuz. yani sadece "Ses kartı ile çok daha kaliteli ses elde edilir." demek kısır kalır. Kötü sonuçlar veren ses kartları da mevcuttur.

Bu ses kartının preamp kalitesi ile ilgili bir mesele. Ses kartına göre değişir.
Bazı ses kartları hi-Z yüksek empedans entrüman girişleri bulundurur. Neticede çok geniş bir havuz. yani sadece "Ses kartı ile çok daha kaliteli ses elde edilir." demek kısır kalır. Kötü sonuçlar veren ses kartları da mevcuttur.
Evet aslında focusrite scarlet solo veya 2i2 - steinberg ur22 modelleri ya da daha üst ses kartları diye belirtmeliydim. Ses kartı denince fazla geniş olmuş oldu yazarken bu kadar ince düşünmemiştim.

Gitarımı daha farklı tonlar elde edebilmek için bilgisayara bağlamak istiyorum.
Elimde 6, 5 mm to 3, 5 mm kablo var bir ucunu gitara bir ucunu anakartta mikrofon kısmına takınca ses kaydedicisi gitarın sesini kaydetmeye başladı (bilgisayarda mikrofon yok) fakat guitar rig programını açınca gitarın sesini alamadım.
Acaba onun ayarı mı var yoksa jakı yanlış yere mi taktım?
Harici ses kartı mı lazım?
Elimde gitar amfisi de var acaba gitarı amfiye amfiyi bilgisayara mı takmak gerekir?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
bu video işinizi görebilir.

Geri
Yukarı