Elektrogitar başlangıç için tavsiyeler

beastjesspy

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar. Geçmiş bir gitar tecrübem olmaması ile başlamak istiyorum. Başlangıç seviyesi elektrogitar almak ve öğrenmek istiyorum ancak tedirgin olduğum konular var. Yaptığım ufak araştırmalara göre önceden bir gitar tecrübesi olması zorunlu değilmiş. Gitar seçiminde de ikinci ele yönelmek daha doğruymuş (kur dolayısıyla ki şu an tavan yaptığı sıralar).Sizden ricam beni bilgilendirebilir misiniz? Şu an olduğumuz durumda amfi ve gitara toplam verebileceğim 1200 1300 gibi bir bütçem var. Bu bütçede önemi varsa çalmak istediğim tarzlarda genel olarak metal.

Düşünceleriniz doğru. Amfi ve gitar olarak bunları önerebilirim:

Hocam gitar piyasasını pek bilmem ama, eğer bu işe yeni başlıyorsanız ucuz bir gitar ile başlayın. Ben ilk bağlama çalmak için pahalı bir bağlama almıştım, sonra bir anda araya sınav girdi okul girdi derken hevesim kaçtı. Kenarda duruyordu, geçen sene tekrar başladım şu an evde çok iyi olmasa da kendi halimde güzel çalabiliyorum. Bol bol evde çalışın, diyeceklerim bu kadar.

Hocam gitar piyasasını pek bilmem ama, eğer bu işe yeni başlıyorsanız ucuz bir gitar ile başlayın. Ben ilk bağlama çalmak için pahalı bir bağlama almıştım, sonra bir anda araya sınav girdi okul girdi derken hevesim kaçtı. Kenarda duruyordu, geçen sene tekrar başladım şu an evde çok iyi olmasa da kendi halimde güzel çalabiliyorum. Bol bol evde çalışın, diyeceklerim bu kadar.
Ucuz gitar işi de sakat. Metronomlu çalış. Guitar pro kullan. Müzik teorisini öğren.

Gitar almadan önce tarzını belirlemen lazım tarzını belirledikten sonra gitarı almalısın.
Yazımın sonunda belirtmiştim sanırım görmediniz :) Metal tarzında çalmak istiyorum
Düşünceleriniz doğru. Amfi ve gitar olarak bunları önerebilirim:
Sadece İstanbul'dan alabilirim genede önerileriniz için teşekkür ediyorum.
İstanbul içinde bunları buldum başlangıç olarak hangisini seçmeliyim ;
Cort X-6 Elektro Gitar - En Uygun Cort Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 866330554 (850 tl son fiyat söyledi)
İbanez GRX20 Elektro Gitar Jak Kablo ve Pena Hediyeli!! - En Uygun Ibanez Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 865614143 (1000 tl son fiyat söyledi)
Ibanez GRGR121EX BKN - Siyah Elektro Gitar - En Uygun Ibanez Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 860541560 (Mesajla konuştuk gelip denedikten sonra indirim yapabileceğini söyledi)
Ibanez GİO BKN - Siyah Elektro Gitar - En Uygun Ibanez Gitar Fiyatları sahibinden.com'da - 861877067 (Mesajla konuştuk gelip denedikten sonra indirim yapabileceğini söyledi)
Bu arada amfi yerine de ses kartı almayı düşünüyorum.Bütçem kısıtlı olduğundan ;
BEHRINGER U-PHORIA UM2 Ses Kartı | Zuhalmuzik
BEHRINGER U-PHORIA UMC22 Ses Kartı - Zuhal Müzik
bu iki karttan birini tercih edeceğim

Son düzenleme:

Geri
Yukarı