Elektrogitar için ses kartı önerisi

aaastinson

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar ben elektrogitar çalıyorum. Aldığım ilk günden beri bluesman GA-10 amfisini kullanıyordum. Fakat doğru düzgün efekti vs olmayınca artık beni tatmin etmemeye başladı. Ben de ikinci el bir ses kartı almayı planlıyorum. Ama hiç bilgim yok nasıl kullanılır vs. bana güzel bir ses kartı önerebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Behringer UMC-22 yi ben de araştırdım biraz. Uygulama kullanarak istediğim her tonu elde edebiliyor muyum bu ses kartlarıyla? Bir de seste gecikme olur mu?

ASIO4ALL yüklemen lazım gecikmeyi azaltmak için. Onun dışında iyi tonlar elde etmek istiyorsan paralı amp-sim'lere bakman en iyisi olacaktır. Guitar Rig 6'in bedava versiyonu var. Onu kullanabilirsiniz.

Behringer UMC-22 yi ben de araştırdım biraz. Uygulama kullanarak istediğim her tonu elde edebiliyor muyum bu ses kartlarıyla? Bir de seste gecikme olur mu?
Ben Behringer UMC202HD kullanıyorum, gayet memnunum. Hatta yeni bir konu açtım, hesabımdan ulaşabilirsin. Yazdığım parçaları paylaştım, farklı tonları ayarladım. Duyabilirsin istersen.

Ben Behringer UMC202HD kullanıyorum, gayet memnunum. Hatta yeni bir konu açtım, hesabımdan ulaşabilirsin. Yazdığım parçaları paylaştım, farklı tonları ayarladım. Duyabilirsin istersen.

Hocam dip ses ne alemde? Ses kartlarında da amfiler kadar olmasa bile dip sesle karşılaşılabiliyorsunuz malum.

Hocam dip ses ne alemde? Ses kartlarında da amfiler kadar olmasa bile dip sesle karşılaşılabiliyorsunuz malum.
Bayağı var normalde, ses kartından Gain'i iyice kısıp gitarın sesini açınca kayboluyor. Ama bu sadece distortion ekleyince, distortion olunca kulağa daha çok çarpıyor çünkü. Distortion olmazsa hiç duyulmuyor, tabii Gain az ise.

@mustaine Favori grubumun gitaristini görmek beni çok sevindirdi gerçekten.

Bayağı var normalde, ses kartından Gain'i iyice kısıp gitarın sesini açınca kayboluyor. Ama bu sadece distortion ekleyince, distortion olunca kulağa daha çok çarpıyor çünkü. Distortion olmazsa hiç duyulmuyor, tabii Gain az ise.

Overdrive tarzı kanallarda -hele bir de gaini kökleyince- olması normal zaten. Dip sesi kısan pluginler var, onlara da bakabilirsiniz.

Anladım. Behringer UMC204HD nasıldır sizce?
Kullanmadım hocam ama muhtemelen daha iyidir yani.

Overdrive tarzı kanallarda -hele bir de gaini kökleyince- olması normal zaten. Dip sesi kısan pluginler var, onlara da bakabilirsiniz.

Konuyu yeni açtım hocam, Megadeth dinleyen birisinden görüş almak isterim.

Yeni konular

Geri
Yukarı