Elektrogitar tavsiyesi

Alacağın gitar Humbucker manyetikli olsun, ona dikkat et.

Bunu alabilirsin. Metal paçalarından akıyor mesela.
Bu seçenek ise sıfır olsun, garanti olsun diyorsan seçilebilir, yine metal için bayağı uygun.

Elektro gitar amfisi veya Stüdyo ses kartı&bilgisayar olmadan ses alamayacağını biliyorsundur umarım.

Alacağın gitar humbucker manyetikli olsun, ona dikkat et.

Bunu alabilirsin. metal paçalarından akıyor mesela.
Bu seçenek ise sıfır olsun, garanti olsun diyorsan seçilebilir, yine metal için bayağı uygun.

Elektrogitar amfisi veya stüdyo ses kartı&bilgisayar olmadan ses alamayacağını biliyorsundur umarım.

Elektrogitar amfisi veya stüdyo ses kartı olarak ne alabilirim biraz baktım da onlar da para istiyor ikisinden de mi almalıyım yoksa sadece birisi yeterli olur mu?

Elektrogitar amfisi veya stüdyo ses kartı olarak ne alabilirim biraz baktım da onlar da para istiyor ikisinden de mi almalıyım yoksa sadece birisi yeterli olur mu?
İkisinden herhangi birisi. Ses kartı daha uyguna gelir.
Amfide kabloyu taktığın gibi çalabileceksin, ses kartıyla ek program ve pluginlerle uğraşman gerekecek.

Amfi olarak:
KÜÇÜK
Blackstar Fly 3 - Orange Crush Mini - Nux Mighty Lite BT - Boss Katana Mini - Roland MICRO CUBE
Hepsi güzel amfiler.

ORTA
Marshall MG10G - Blackstar ID:Core 10 V3 - Nux Mighty Air
Bunlar da oldukça güzel ve garanti amfiler. Her amfi iş görür ama yukarıda saydıklarım en güzelleri. Evde çalacaksın, 10 watt'tan büyük bir şey istemiyorsun.

Ses kartı olarak:
Focusrite Scarlett 2i2 almaya paran yetmiyorsa
Behringer UM2 - M-Audio M-Track Solo
alabilirsin.

Kendi kullandığım amfim çok dandik olduğu için 500 TL'ye satıp Behringer UM2 aldım kendime. Amplitube 5 CS programıyla bayağı rahatça kullanıyorum. Laptop hoparlörleri bana fazla sesli dahi geliyor. Kulaklıktan çalışıyorum.

Ben uzun süredir metal müzik ile ilgileniyorum, profesyonel gitar alacağım için elimdeki 3 gitarı ve ekipmanların bir kısmını sattım, şu an sarı sitede orta seviye bir elektro gitar, amfi ve pedal ilanım var, eğer buradan ilan linki atmak yasak değilse atabilirim, bakman için.

Yeni konular

Geri
Yukarı