Elektrogitarda dip ses oluyor

Fodenist

Hectopat
Blackstar idcore 10 V3 amfi bugün elime ulaştı. 0 aldım ancak gitar 5 aydır falan kutusunda hiç açılmadan duruyordu. Ibanez'in bir jak kablosu var. Amfiye kabloyu taktığım anda gitara bağlı olmasa bile gürültü başlıyor. Gitara takıp clean tonlara aldığımda çok çok az, duyulmayacak şekilde parazit sesi geliyor ancak OverDrive modlarında ses çok artıyor. Eve yeni taşındık ve önceki evde gitarı 1 2 gün ses kartıyla kullanmıştım. Ses kartıyla kullanırkende aynı sorun olmuştu. Acaba sorun gitardamı yoksa kabloda mı? Ayrıca normal mi bilmiyorum ama OverDrive tonlarda elimi tellere sürttüğüm ses bile geliyor.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Gitarı takmadığımda böyle bir ses geliyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
30 yıla yakın gitar çalıp onlarca gitar amfi deneyimle, müzik stüdyosu sahibi ol. Yaşı, gitar tecrübesinin ne olduğu bilinmeyen biri, amfiye boş jack takıp daha iyi bildiği hususunda sana ahkam kessin. İyilik te yaramıyor...

Aynı sesi gitara taktığımdada veriyor sorun orada hocam.
Notaların sesi duyulmuyor anlatmaya çalıştığım o.

Yerine göre değişiyor.
Dün taktığımda bir süre sonra gitarın sesi gelmemeye başladı çıkarıp taktık düzeldi.
Gürültü gitarın sesinden fazla.

Gürültü dediğinizin ne olduğunu anlayabilmek için çalarkenki videonuzu paylaşın. Bu tanımlama spesifik değil. Gördüğüm kadarıyla siz amfi kullanmayı bilmiyorsunuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı