Elektronik devre önerisi

Mersinli33

Hectopat
Makaleler
2
Elektronik devreler ile uğraşmaya başladım, elimde temel aletler ve malzemeler var. Fakat aklıma yapacak proje gelmiyor. Şimdiye kadar kayan sinyal lambası, kara şimşek vb. devreler yaptım. Yeni projeler için önerilere açığım. Çok abartılı şeyler olmasına gerek yok. "ARDUNIO" dışında öneri yaparsanız sevinirim.

Voltaj regülatörü vs. yapabilirsiniz. Hatta biraz daha ileriye gidip kendi ayarlanabilir güç kaynağınızı yapabilirsiniz. Tavsiyem 320Volt sitesine girip bakınmanız. Picproje forumu da baya tecrübeli kişiler barındırıyor.

Elektronik devreler ile uğraşmaya başladım, elimde temel aletler ve malzemeler var. Fakat aklıma yapacak proje gelmiyor. Şimdiye kadar kayan sinyal lambası, kara şimşek vb. devreler yaptım. Yeni projeler için önerilere açığım. Çok abartılı şeyler olmasına gerek yok. "ARDUNIO" dışında öneri yaparsanız sevinirim.
Flip flop, turn of, doğrultmaç, mikroişlemci, opamp,
rc, transistör anahtar devreleri, ısi duyarlı devreler,
entegreli devreleri öneririm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Ben bu devre için 2 ay uğraştım sence bir başlangıç mı? Ayrıca adam genel elektronik demiş bu sadece sayısal elektronik. Bence 555 ile bir step-up ve step-down yapmaya çalış. Çok zor bir devre değil ama bobin, kondansator, direnç, transistor, 555 falan olunca baya öğretiyor.

Ben bu devre için 2 ay uğraştım sence bir başlangıç mı? Ayrıca adam genel elektronik demiş bu sadece sayısal elektronik. Bence 555 ile bir step-up ve step-down yapmaya çalış. Çok zor bir devre değil ama bobin, kondansator, direnç, transistor, 555 falan olunca baya öğretiyor.
Bu bir öneri, fikir vermesi için. Al, hemen yap değil. Yoksa kendisi de demiş zaten, beni aşar diye.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı