Elektronik Devre Tavsiyesi

BerkayKudal

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba böyle işler ilgimi çekiyor daha önce karanlıkta yanan devre yapmıştım çokta zevkli yapımı kolay ve gerçekten işe yarayan bildiğiniz devre var mı yardımcı olur musunuz ?

Hobi devreler var her şey hazır sadece lego gibi topluyorsun.
Yok illa ben yapacağım dersen programlama bilgin iyiyse pic programlayarak devreler yaparsın, programlama işini aş devre çıkartması en kolayı.

Amatör olarak Arduino ile başlayabilirsin. Programlama kısmı zaten çok da zor değil. Kolaylıkla alışabilirsin. Az uğraş ile yapabileceğin şeylerin sınırı yok :)

Vumetre devresi yapıp kullanabilirsin. Ben lisede yapmıştım güzel bir hobi devresi. Ayrıca arduino ile kendini geliştirebilirsin. Çok pratik ve güncel bir aparat.

Arduino yu nerden bulabilirim? Bende yotube da kipkay ve make gibi kanallari takip exiyorum ama pek bir bilgim yok :)

Amatör olarak Arduino ile başlayabilirsin. Programlama kısmı zaten çok da zor değil. Kolaylıkla alışabilirsin. Az uğraş ile yapabileceğin şeylerin sınırı yok :)
Vumetre devresi yapıp kullanabilirsin. Ben lisede yapmıştım güzel bir hobi devresi. Ayrıca arduino ile kendini geliştirebilirsin. Çok pratik ve güncel bir aparat.
Arduini yu nereden bulabilirim?

Uzaktan kumandalı araba devresi veya Lityum pil doldurma devresi yapabilirsin. :) Çok zor olur bunlar. O yüzden küçük bir ışıldak devresi yap elektrik gelince LED'ler sönsün gidince yansın. Hatta şöyle bir şey de yapabilirsin. Odanın tavanına şerit LED çekersin. 12 V 7-9 Amperlik bir akü bulursun elektrikler kesilince LED'ler yanar sen de karanlıkta kalmazsın. Elektrikler gelince de LED'ler söner akü dolmaya başlar. Çok iyi fikir ben boş zamanımda yapmayı düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı