Elektronik Eşyalara Uyguladığınız Değişik Şeyler

SaviorAngel™

Hectopat
Makaleler
2
Elektronik eşyalara uyguladığınız değişik şeyler var mı, varsa neler?
(Ben başlayayım, Laptop'um kasmaya başladığı zaman sol alt kısma bir yumruk atıyorum ve kasma geçiyor)

Konu başlığında "uyguladığınız değişik şeyler" denilince çok yanlış anlayıp, işlemci kullanım ömrüne voltaj değerinin etkisini araştırmak için üç işlemciye arka arkaya çok yüksek voltaj değerleri uyguladığım test aklıma geldi fakat içerikte çok güzel ve sıcak bir nostalji ile karşılaştım. Hangimiz ilk anda geç ısınan veya görüntünün gidip geldiği tüplü monitörümüzü bir tokat darbesiyle hayata döndürmedik ki. :)

Konu başlığında "uyguladığınız değişik şeyler" denilince çok yanlış anlayıp, işlemci kullanım ömrüne voltaj değerinin etkisini araştırmak için üç işlemciye arka arkaya çok yüksek voltaj değerleri uyguladığım test aklıma geldi fakat içerikte çok güzel ve sıcak bir nostalji ile karşılaştım.
Ben ekran kartı fanını söküp (bir beze sararak, zaten eski bir kart olduğu için umursamadım, satsam 50 TL etmezdi) buz koymuştum (ilk 30 dakika değerler vs normaldi ama eriyince pek güzel olmayan şeyler yaşanmadı).

Kulaklığımın filtresini (kulak içinde delik delik olan) kaybettim ve yerine kartondan,kağıttan ve banttan olmak üzere 3 farklı filtre yaptım sonra kulak koptu şimdi kablo değişicek :) (kablo çıkıp takabiliyor merak edenler için model: Kz ZSN pro).

PC arada açılmıyor içimden PC yi övüyorum ve pc açılıyor.
Bilgisayar: Ben de oyunlarda kasma yaptığı zaman ters totemle bilgisayarıma sövüyordum ve genelde kasma düzeliyordu.👌🙃
Elektronik eşyalar: "Her türlü söküm,parçalama ve kırma işi yapılır. " modundayım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı