Elektronik Fatura ile Ürün İadesi Nasıl Yapılır?

L1fer1o

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar, Çiçeksepeti'nden Anker Soundcore Life Q10 model kulaklık satın aldım. Ürün elime ulaştı ancak sol kulaktan ses gelmeme problemi var. Birçok cihazda test etmeme rağmen sorun çözülmedi. Anladığım kadarıyla donanımsal bir sorun. Olur böyle teknoloji işi biraz da şans işidir. Ürünü iade etmek istiyorum ancak faturası ben ürünü teslim aldıktan sonraki 7 gün içinde yapılacakmış. Bu fatura elektronik olarak mı gelecek? Anladığım kadarıyla öyle. Peki iade ederken fatura da yanında bulunmalı yazıyor iade sözleşmesinde. Bu durumda elektronik faturalı ürün iadesini nasıl yaparım?

Arkadaşlar, Çiçeksepeti'nden Anker Soundcore Life Q10 model kulaklık satın aldım. Ürün elime ulaştı ancak sol kulaktan ses gelmeme problemi var. Birçok cihazda test etmeme rağmen sorun çözülmedi. Anladığım kadarıyla donanımsal bir sorun. Olur böyle teknoloji işi biraz da şans işidir. Ürünü iade etmek istiyorum ancak faturası ben ürünü teslim aldıktan sonraki 7 gün içinde yapılacakmış. Bu fatura elektronik olarak mı gelecek? Anladığım kadarıyla öyle. Peki iade ederken fatura da yanında bulunmalı yazıyor iade sözleşmesinde. Bu durumda elektronik faturalı ürün iadesini nasıl yaparım?

Çiçeksepeti ile görüşün. Faturanın ürün teslim edilmeden saatler öncesinden tarafınıza ulaşması gerekirdi.

Çiçeksepeti ile görüşün. Faturanın ürün teslim edilmeden saatler öncesinden tarafınıza ulaşması gerekirdi.
Canlı destek adı altında botları ile görüştüm ve faturanın sipariş teslim tarihinden itibaren 1 hafta içinde mail hesabıma geleceğini söyledi. Benim merak ettiğim bu faturayı aldıktan sonra ürünü iade ederken faturayı nasıl göndereceğim? Bir mail hesabına mı göndereceğim? Daha önce elektronik fatura ile ürün almadım. Normalde ürün iadesinde bulunurken faturayı kutu içinde geri gönderiyordum. Şimdi bu gelen elektronik faturayı iade esnasında nasıl kullanacağım? Ayrıca teslim tarihi 17-20 olarak görünüyordu. Ben dün ptt kargoya gidip kendim aldım.

Kusurlu mal olduğundan direk iade hakkı oluyor. Çiçeksepeti müşteri hizmetleri ile görüşmen gerekiyor. Faturayı ürün ile beraber geri kargoluyorsun zaten. Sen de bir fotokopisi bulundurmayı unutma.
Knk fatura fiziksel değil elektronik. Bu arada canlı destek ile görüştüm. Fatura elektronik olduğu için iade sırasında onu göndermem gerekmiyormuş. En kısa sürede beni arayacaklarını söylediler.

Kanka fatura fiziksel değil elektronik. Bu arada canlı destek ile görüştüm. Fatura elektronik olduğu için iade sırasında onu göndermem gerekmiyormuş. En kısa sürede beni arayacaklarını söylediler.

Tamam dostum harika bir haber. Yani kafana takacağın bir şey. Bırak onlar halletsin.

Arkadaşlar dedikleri gibi beni aradılar. 2 defa görüştüm. İlkinde bir bayanla görüştüm ve bana ürünü kullanmış olduğum için (ürün elime geceli bir gün oldu ancak kişisel bir ürün olduğu ve paketi açıldığı için satıcı onu tekrar satamaz) ürünü iade edemeyeceğiki söylediler. Ancak teknik servvise göndermemi ve eğer ki teknik servis sorunumu çözmez ise satıcının benimle ilgileneceğini söylediler. Daha sonra teknik servisin numarasını aradım ancak kutuda öyle bir bilgi yoktu. Ayrıca fatura da henüz gönderilmediği için ona da bakamıyordum. Daha sonra 2. Kez çiçeksepeti ile görüştüm. Bu sefer bir erkekle konuştum ve faturamı istediğimi ve teknik servisin bilgilerini verip veremiyeceklerini sordum. Onlar da numarasını verdiler. Daha sonra teknik servis ile görüştüm ve ürünümü tam kutu içeriğiyle birlikte anlaşmalı oldukları kargoyla bedava gönderdim. Gelişmelerden haberdar edeceğim. Ayrıca internere "anker teknik servis numarası" yazarsanız ankerin sitesinde Türkiye'de ki anker teknik servisinin numara ve adresini bulabilirsiniz.

Geri
Yukarı