Elektronik kartta lehim yeri bakır yoluyla koptu

502659

Decapat
Egzoz fanıma bakım yapayım dedim açtım, rahat temizlik yapayım diye lehimi ısıtıp kabloları söktüm temizlik yaptıktan sonra kabloları lehimlemeye çalıştım ama lehim tutmadı, ben de temizlemeye çalıştım olmadı, ondan sonra belki kazırım neticisiyle iskarpille hafif dokundurdum lehim yeri bakır yoluyla koptu. 2-3 gün araştırdım ondan sonra yazana göre bakır yolunu bulmam için orayı hafif kazımam gerektiği yazıyordu ben de öyle yaptım ve bakır yolunu buldum, kabloları oraya lehimledim sonra fanı taktım çalışmadı. Bir videoda lehim havyasını uzun süre kartta tutmak zarar verir diyordu, acaba kondansetörleri mi patlattım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani fan devresi basit küçük bir şey. İletken yüzey olan ve lehimin atılması gereken bakır yüzeye ulaştığına eminsen ölçü aletinin buzzer kademesiyle gidiş yolunu test edebilirsin. İlgili parçanın kaliteli bir fotoğrafını buraya atabilirsen belki yardımcı olabilirim. Benim tahminimce sen bakır yüzeyi bulduğunu düşünüyorsun ama bakır yüzey genelde ince tek katman oluyor o koparsa iletkenlik de gidiyor. Bunu anlamanın en iyi yolu dediğim gibi buzzer ile bakırın gidiş yolundan test etmek.

Yani fan devresi basit küçük bir şey. İletken yüzey olan ve lehimin atılması gereken bakır yüzeye ulaştığına eminsen ölçü aletinin buzzer kademesiyle gidiş yolunu test edebilirsin. İlgili parçanın kaliteli bir fotoğrafını buraya atabilirsen belki yardımcı olabilirim. Benim tahminimce sen bakır yüzeyi bulduğunu düşünüyorsun ama bakır yüzey genelde ince tek katman oluyor o koparsa iletkenlik de gidiyor. Bunu anlamanın en iyi yolu dediğim gibi buzzer ile bakırın gidiş yolundan test etmek.

Lehim direk olarak yapıştı belki de bulamadım.

Geri
Yukarı