PCB üzerindeki lehim yapılan bakır alan yok

AraWnN

Kilopat
Daha fazla  
Elimde sol tuşu bozuk olan bir Logitech G300S var. Tuşu değiştirmek için fareyi açtığımda lehim yapılan bakır alanın olmadığını gördüm. Zaten mouse daha önceden de tamir görmüş. Tamiri yapan arkadaş yüksek ihtimalle o bölgeye fazla ısı uygulamış ve o bakır alan ısıdan dolayı zarar görmüş. Bu yüzden de o kısma lehim atamıyorum. Bunu çözmenin bir yolu var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Eğer solder pad'i kast ediyorsanız; o joint'e genel trace'in üzerini jilet gibi bir şey ile kazıyıp ince bir telle köprü atmanız gerekiyor.
(Terimler Türkçe'ye çevrilince anlamını yitiriyor.)

Şu an evde değilim. O yüzden internetten bulduğum bir tane referans fotoğraf ekledim. Yaşadığım
5d0b4efb9b2504312aa40f2ddb8d0463.jpg
sorun da tam olarak böyle.

Arkadaşlar hepinize çok teşekkür ederim yardımlarınız için. Eve gidince dediklerinizi yapıp sonucu buradan paylaşacağım.

Dostum. Normal tık ise orta bacak kart üzerindeki 24 numaralı lehim noktasına gidiyor. Oraya köprü atarak kullanabilirsin. Keza yine board üzerinden kanal takibi ile yapabilirsin. Yolu buldun noktayı kestiremiyor isen yol üzerini tornavida ile hafifçe kazıyıp o yola da lehimleyebilirsin.

Dosya Ekleri

• 616D5E8B-D2F6-4C36-9C89-8AD4DB1CF32C.jpeg
    616D5E8B-D2F6-4C36-9C89-8AD4DB1CF32C.jpeg
    996,9 KB · Görüntüleme: 219

Yeni konular

Geri
Yukarı