Elektronik mühendisliği kaynak kitap tavsiye

BayramS

Kilopat
Daha fazla  
Şuan 11.sınıfım. Normal bir anadolu lisesinde okuyorum. Şu anlık hedefim elektronik mühendisliği kazanmak. Elektronik bir hobi haline geldi ve her gün mutlaka uğraşıyorum evde. Basit olarak devreler kurmaya çalışıyorum. Fakat mesela bir video izliyorum adam şunu şuraya takıyoruz, bunu buraya diyor. Biz onu oraya neden koyduk, onun yerine şunu koysak ne olur gibisinden bir bilgi yok. Tabi kaliteli kanallar da var onlara söz yok. İyi kötü elektronik parçaların bir kısmını biliyorum. Bana şöyle sağlam temel attıracak bir kitap lazım. Ayrıca elektronik mühendisi abilerimin üniversite için tavsiyelerini de duymak isterim.

Kitaba gerek yok.

375211

Elektronik parçalarla uğraşıyorsan zaten hangi parçanın ne işe yaradığını, yada farklı değerde direnç, potans takınca ne olacağını bilirsin. Lisede kondansatörü ters bağlayıp hevesle fişe takmıştım sınıfda patlama sesi ve dumandan sonra bi sessizlik olmuştu. Güzel günlerdi. Hata yaparak tecrübe kazanmıştık. Mühendislik açısından labaratuvar dersleri yok denilcek kadar az, kazandığın üniye bağlı. Genelde teorik işliyorlar.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı