2022 YKS kaynak kitap önerisi

Hocam TYT problemler için ne önerirsiniz acaba? Başlangıç seviyesi için.
Açıkçası problemler için ayrı bir kaynak almadım. Onun için önerebileceğim bir kaynak yok. Genel soru bankası olarak Orijinal bana göre problem sorularında çok başarılı ama başlangıç seviyesi değil. Bir arkadaşım Bilgi Sarmal-Problemler kitabından memnun kaldığını söylemişti. Değerlendirmeye alabilirsiniz. Dediğim gibi birebir deneyimlemediğim için daha detaylı yazamıyorum.

Arkadaşlar TYT Türkçe için başlangıç kaynağı olarak yayın denizi yayınlarının bu kitabı öneriliyor fakat bu kitabın 2021 basımını bulamadım.

Eski bir basım almam sorun oluşturur mu çok? Yeni nesil sorular olmayacağını biliyorum.
Eski basım olması sorun olmaz da bence konu anlatım almayın. Size dediğim Ritmik yayınlarının taktiklerle paragraf kitabını alırsanız soruyu çözmek ve tanımak için ufak anlatımlar sunuyor. Yanında da Palme Türkçe alırsanız süper ikili olur. Dil bilgisini internetten anlatımlarla halledersiniz.

Ben hiç ayrı problem kitabı çözmedim ve pişmanım.
Eski basım olması sorun olmaz da bence konu anlatım almayın. Size dediğim Ritmik yayınlarının taktiklerle paragraf kitabını alırsanız soruyu çözmek ve tanımak için ufak anlatımlar sunuyor. Yanında da Palme Türkçe alırsanız süper ikili olur. Dil bilgisini internetten anlatımlarla halledersiniz.
limit yayınlarının konu anlatımı (el kitapları çok iyidir) alınmalı bence. Pandüs yayınlarınında konu anlatımı iyidir. (özellikle tarih.)

Ben hiç ayrı problem kitabı çözmedim ve pişmanım.

limit yayınlarının konu anlatımı (el kitapları çok iyidir) alınmalı bence. Pandüs yayınlarınında konu anlatımı iyidir. (özellikle tarih.)
Haklı olabilirsiniz hocam. Konu anlatım kitaplarını neredeyse hiç kullanmadım. Problem konusunda ise kesinlikle alacağım. Denemelerde hız çok önemli ve problemler çok vakit alıyor. 22-23 tane sorulduğunda dolayı bence kesinlikle çözülmeli.

Bence başlangıç için problemler kitabı almana gerek yok zaten bir TYT kitabının çok büyük bir kısmı problemlerden oluşuyor. Problemleri bitir ondan sonra günlük çözersin zaten. TYT Türkçe'yi şimdiden bitirme zaten parargaf dışında ezber, önce sayısal dersleri bitir. Günde 10 soru düzenli parargaf çöz mutlaka. Matematik seviyeni bilmediğim için kaynak tavsiyesi yapmayacağım.
Yazın sana tavsiyem TYT matematik ve TYT biyolojinin üstüne git. Mümkünse TYT biyolojiyi parçala bitir. Sınav serüvenine TYT matematik ve TYT biyoloji tamam girersen emin ol bir 10 adım ileride başlarsın. Kaynak olarak bir şey önermem pek doğru olmaz çünkü seviyeni bilmiyorum. İyice temelden almak istersen TYT matematik için Karekök sıfır ile başla. Onu bitirince 3-4-5 TYT matematik at bir tane. Biyolojide de kaynak önerisi yapmak istemiyorum çünkü çok hakim değilim. TYT biyolojiyi böl ve fethet diyebilirim. Yani örneğin temelde 10 konu başlığı varsa 2 ayını biyolojiye ver. 1 haftada 2-3 konu bitir ve testlerini çöz. Matematik için 1 ay fazlasıyla yeterli. Dediğim kitaplar 300 sayfa falandır maksimum. Günde 20-30 sayfa atsan, 2 kitap 1 aya biter zaten. Konu çalışman gerekirse de gün içerisinde Youtube'dan konuyu aç izle ve taze taze gidip o konunun testini çöz. Kendini diğer hiçbir ders için kasma. Biyoloji TYT'yi ye, TYT matematik için sağlam bir temel hazırla. :)
Ezber olan bir dersi şimdiden bitirecek sonra tekrar etmeye üşenicek bilgileri unutacak. TYT biyoloji temel değil ezber, TYT'de temel gereken 2 ders var Matematik, Fizik.

Geri
Yukarı