Elektronik sigara ciğerlerde ne kadar sürede su toplatır?

İsmetEge

Centipat
Daha fazla  
Merhaba. Sigarayı bırakmak için elektronik almayı düşünüyorum fakat ne gibi zararları var ne kadar uzun kullanırsam zararları başla yardımcı olursanız sevinirim <3.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Sigarayı bırakmak için elektronik almayı düşünüyorum fakat ne gibi zararları var ne kadar uzun kullanırsam zararları başla yardımcı olursanız sevinirim <3.

Sigarayı bırakmak için başka nikotin içeren bir şey içersen ona bağımlı olursun kanka böyle bir mantık yok kusura bakma 😂 .

Elektronik sigaranın ciğerlerde su toplaması ya da toplamamasıyla ilgili en son kanıtlanmış bir vaka ya da belge bulunmamaktaydı. 2 sene öncesine aralıklarla elektronik sigaraya başlayıp tekrar ateşliye dönmüştüm. Öncelikle şunu söyleyeyim hocam ben dahil çevremde kaç elektronik sigara kullanıcısı olduysa muazzam bir hevesle tüm ayrıntılarına kadar araştırıp, coiline-teline-drip tip'ine-piline-mtl atomizerine-dl atomizerine-likit yapımına-likit şişelerine-şarj aletlerine kadar her bir zımbırtısına ayrı ayrı para döktük… peki sonra ne mi oldu? “yok abi ya alkolün yanında pek gitmiyor - sigara tadı vermiyor - boğaza vurmuyor - boğaza çok vuruyor” muhabbetleriyle tekrar tekrar ateşliye geri dönüldü. Diyeceğim şu ki sigarayı gerçekten bırakmak istiyorsanız hem paranıza hem de emeğine durduk yere yazık etmeyin. Onun yerine daha reel çözüm yollarına başvurun.

ben 2016, babam 2014 yılından beri elektronik sigara kullanmaktayız.

Babam başladıktan sonra devam eden 3 yıl boyunca düzenli olarak özellikle akciğerlerine baktırmak amaçlı kontrole gitmişti, elektronik sigara kaynaklı hiç bir soruna rastlanmadı.

Elektronik sigara su topluyor cümlesi yalnızca bir mitten ibarettir, eğer E-sigara kullanacaksanız dikkat etmeniz gereken temel bir kaç olay var;

1.Merdiven altında üretilen 300 500 pufluk dandirik şeylerden uzak durun, paraya kıyıp içiminize uygun bir atomizer ve mod alın.

2.Kullanacağınız likiti şahısların ürettiği yerlerden satın almayın, ya yurt dışından orijinal getirtin yada reçete bulup n-base ve aroma satın alarak kendiniz üretip kendiniz için.

3.Hazır coil kullanan bir atomizer seçmediyseniz ve kendiniz saracaksanız ki en güzeli budur, coillerde nikel, titanyum yada ss tellerle uğraşmayın, kanthal A1 kullanın, sigara ile karşılaştırıldığında her ne kadar çok zararsız kalsa da en nihayetinde vücudunuza yabancı bir şey alıyorsunuz, bu zararı da minimuma indirin.

4.Eğer amacınız gerçekten sigaradan uzaklaşıp daha sağlıklı yaşamaksa DL(Ciğer çekim) atomizer değil MTL (Sigara içim) atomizer tercih edin, kullanacağınız likitin nikotin değeri de içtiğiniz sigaraya uygun olsun ki bir süre kullandıktan sonra "yahu bu kesmiyor" demeyin.

Son düzenleme:
Kullanmasını içmesini bilmeyene ve özellikle fazla içilirse zamanla zarar olabilir diye düşünüyorum.

Ben yaklaşık 2 aydır normal sigarayı bıraktım MTL 12-15 mg içiyorum.

Uzun detaylı araştırmalarım sonucunda şunları öğrendim eğer amaç gerçekten sigarayı bırakmak ise Aromalı içilmeyecek saf aromasız sek içilmesi gerekiyor koku yok tat çok hafif ince olabiliyor ürüne gör Zamanla nikotin oranını düşürülecek yoksa aromalı içilmeye devam edildiği sürece günün sonunda normal sigaraya geri dönülüyor kilit nokta Zamanla günde içerisinde toplam 6 ml içiliyorsa bunu yavaş yavaş azaltmak gerekiyor ve eğer sık sık sürekli çok içme isteği oluyorsa kesmiyorsa demekki mg yani nikotin düşük yetersiz demek yüksek nikotinden korkmayın içilmiyor içilmez gibi bir durum yok tamam biraz içerlen acı yani ağızda acımsı bir tat olabiliyor boğaz vurumu iyi olabiliyor zaten bunlar birleşince daha az ve daha uzun aralıklarla içme isteği oluşuyor

Hazır cihazlardan hazır coillerden sağlık konusunu kenera bırakırsak cebe zararlı
Satıcılar zaten bu tür cihazlar satarlar ki yine bana bağlı kalsın coil vs alsın benden derdindeler sarsmasın değiştiremesin benden alsın daha çok kazanayım vs derdindeler
sağda solda gruplarda falan sarılabilir cihaz coil bulmak zor olanlarda DL nargile için oluyor

Kullanılan cihaz ve atomizer tel pamuk ve nbase vs baştan sona hepsi önemli
Ben mesela a1 kantal 27 ga 2.5 mm çap 6 tur ile 0.80 ile 0.90 ohm arası çıkıyor 8-9 Wat ve 1.2 hava kanalı (keşke atomizerin 1.0 olsaymış diyordum 0.8 de çok dar sert) ile tam mtl sigara içimi oluyor

Swag 2 kullanıyorum daha önce birçok cihaz kullandım swag 2 iyidir
berserker b3 kullanıyorum daha önce vertex kullanıyordum b3 iyidir
Aromasız Sigma aldriç 15 nikotin

Resimler

Son düzenleme:
Ben 2016, babam 2014 yılından beri elektronik sigara kullanmaktayız.

Babam başladıktan sonra devam eden 3 yıl boyunca düzenli olarak özellikle akciğerlerine baktırmak amaçlı kontrole gitmişti, elektronik sigara kaynaklı hiçbir soruna rastlanmadı.

Elektronik sigara su topluyor cümlesi yalnızca bir MİT'ten ibarettir, eğer E-sigara kullanacaksanız dikkat etmeniz gereken temel birkaç olay var;

1.Merdiven altında üretilen 300 500 pufluk dandik şeylerden uzak durun, paraya kıyıp içiminize uygun bir atomizer ve mod alın.

2.Kullanacağınız likiti şahısların ürettiği yerlerden satın almayın, ya yurt dışından orijinal getirtin ya da reçete bulup n-base ve aroma satın alarak kendiniz üretip kendiniz için.

3.Hazır coil kullanan bir atomizer seçmediyseniz ve kendiniz saracaksanız ki en güzeli budur, coillerde nikel, titanyum ya da SS tellerle uğraşmayın, kanthal A1 kullanın, sigara ile karşılaştırıldığında her ne kadar çok zararsız kalsa da en nihayetinde vücudunuza yabancı bir şey alıyorsunuz, bu zararı da minimuma indirin.

4.Eğer amacınız gerçekten sigaradan uzaklaşıp daha sağlıklı yaşamaksa DL(Ciğer çekim) atomizer değil MTL (Sigara içim) atomizer tercih edin, kullanacağınız likitin nikotin değeri de içtiğiniz sigaraya uygun olsun ki bir süre kullandıktan sonra "yahu bu kesmiyor" demeyin.

Ben de 8 yıldır e-sigara kullanan ve ateşli sigara içmeyen biri olarak arkadaşın yazdığı her bir maddenin altına imzamı atarım.

Her yıl düzenli check up yaptırıyorum, e-sigara'dan kaynaklı bugüne kadar en ufak bir sağlık sorunu yaşamadım. Amaç komple bağımlılığı bırakmaksa yine de en iyi yol direkt bırakmak. E-sigara geçiş gibi olmuyor, o da ayrı bir bağımlılık oluyor. En negatif yönü bu benim gözlemim.

Sigarayı bırakmak istiyorsan e sigaraya değil tütüne başla.
Tepki almışım bu yorumun nedenini söyleyeyim. Kendim de e sigara kullanıyorum bir kere o e sigarayı aldığınızda normal sigarayı bırakmıyorsunuz tam tersini sizi e sigara kesmediği için aynı zamanda normal sigara da içmeye devam ediyorsunuz. Sigarada olan kimyasallar tütünde olmadığı için tütün daha az bağımlılık yapar. Ayrıca hazır tütün almak yerine elle veya makineyle sararsanız isteseniz de istemeseniz de üşeneceksiniz ve daha az içmeye başlayacaksınız.

Yakın geçmişte, yaklaşık iki ayı bulan bir süreçte Philip morris'in Iqos ürününü kullandım. İlk kullanımda birkaç gün tadı kötü, nikotini yetersiz gibi geldi. Fakat bir haftanın sonunda belki de daha kısa olabilir, iqos kartuşum bittiğinden normal sigara içmek istediğimde sigara resmen midemi bulandırdı ve ilk nefesten sonra attım. Bırakma konusunda işe yarayabileceğini düşündüğüm bir ürün. Fakat ülkemizde ne yazık ki satışı yok ve kaçak yollar ile getiriliyor, temin etmekte sorun yaşamazsın ama normal sigaraya göre bire iki fiyatında bir pazarı mevcut şuan. Bana biraz yük olduğu için bırakmak zorunda kaldım ve normal sigaraya geri döndüm. Bu süreçte de vücudum nikotin istemesine rağmen sigara midemi bulandırdığı için günde standartım 1 paket iken yarım paketten az içebiliyordum. Tecrübelerim bu doğrultuda. Umarım bir gün hepimiz sigarayı bırakabiliriz...

Yeni konular

Geri
Yukarı