Elektronik sigara kullanımı

@dogant Mail üzerinden yardımcı olmaya çalışıyorum arkadaşa. Biraz aceleye geliyor ama yapcak bişi yok öyle istiyor -_-

En mantıklısını yapmışsınız. Evim kokmuyor, odam kokmuyor, (bir zamanlar vardı) arabam kokmuyor, kıyafetlerim kokmuyor. Zararsız değil ama sigarayla karşılaştırılamaz. Vape hayattır mottosu cidden doğru çıktı.
Arabada içimi biraz zor. Uzun yolculuklarda paket aldığım oluyor :) Sadece yolculuk için.

MTL içiyorum zaten de yine de nedense araç kullanırken zor geliyor.
MTL sigarayı aratmıyor gerçekten. Bence bu tip kullanıcılar MTL’ye yönlendirilmeli.
Anladım, ben DL bile içiyordum arabada valla hiç zor olmuyor benim için :) Haklısınız zaten MTL temel yapı taşı gibi bir şey. Konu sahibine şimdilik Revenger X hazır coil alacağız sanırım. Önce bol buharı ve 3mg'i bir denesin eğer olmazsa sattırıp Natilus2 aldırmayı düşünüyorum. Normalde hazır coile karşıyım ama konu sahibi bir tık aceleci ve sarım muhabbetini hızlı ve basitçe nasıl anlatacağımı bilemediğim için direk hazır coil üzerinden yürüdük. Zaten sigaraya harcadığının yarısını harcamayacak sorun olmaz diye düşündüm. Hiç uğraşmaz üstelik takar içer.

Anladım, ben DL bile içiyordum arabada valla hiç zor olmuyor benim için :) Haklısınız zaten MTL temel yapı taşı gibi bir şey. Konu sahibine şimdilik Revenger X hazır coil alacağız sanırım. Önce bol buharı ve 3mg'i bir denesin eğer olmazsa sattırıp Natilus2 aldırmayı düşünüyorum. Normalde hazır coile karşıyım ama konu sahibi bir tık aceleci ve sarım muhabbetini hızlı ve basitçe nasıl anlatacağımı bilemediğim için direk hazır coil üzerinden yürüdük. Zaten sigaraya harcadığının yarısını harcamayacak sorun olmaz diye düşündüm. Hiç uğraşmaz üstelik takar içer.
Şu an Revenger X ve Natilus 2 kullanıyorum gayet memnunum. Sade Nbase içiyorum zaten ve aylık masrafı da sigaraya göre çok düşük 100 TL'yi bile bulmuyor. Aliexpress'ten yan sanayi coil siparişi verdim kutusu 2.8 dolardan, bakalım nasıl bir şey gelecek :) Normalde 5'li kutusunu 11 dolardan alıyordum, 1 coil 1 ay gidiyor sek nbase ile. Bu nedenle sarım işi de bana çok zahmetli geliyor. Sarım yapan birkaç arkadaşım da hazır coile döndü.

Ben mi hocam, yazdım zaten anlamadım :)

Arkadaş ciddi anlamda çok yardımcı oldu, ilk defa duyduğum çoğu şeye de hakim konuma geldim anlatımı da güzel, kendisi bilgili de ve sadece 4.5 saattir elektronik sigara kullanmama rağmen burnum ve boğazım açılmış durumda. Normal sigaraya göre şuanda daha uyuşuğum bu da düşük nikotin seviyeli bir likit ile başlamamdandır diye düşünüyorum. Ve her şeye rağmen gerçekten de güzel hissediyorum hiç etkisini daha önce böyle hemen gösteren bir yöntem denememiştim.

- Günlük hayatta siyah giyen birisiyim, en sevdiğim renktir yani. Siyah kot pantolon ve tişörtüme sigaranın külleri döküldüğü için sürekli değiştirmek zorunda kalıyordum (günde 1-2 kez pantolon değiştiriyordum, kıyafet konusunda biraz titizim ayrıca.) artık bu sorun yok.

- Sigara paketi ve çakmak taşımamak çok güzel, elektronik sigara daha ağır bir alet ama sırf paket ve çakmak olmaması bile iyi hissettiriyor.

- Masamda küllük olmaması da çok güzel, o küçücük küllük masamda yok diye sırf, kendime dünyalar kadar yer açmışım gibi hissediyorum.

- Sigarayı gereksiz yere çok içtiğimi fark ettim. Elektronik sigara cebimde duruyor ve bazı özel anlarda sadece kahve, çay içerken vesaire içiyorum ve yoksunluk belirtileri hiç yok. Sigarayı boş kaldığım her an içtiğimi fark ettim ve artık elektronik sigaradan başka bir şey içmek istemiyorum. Artık duman değil buhar içmek istiyorum.

- Sadece 5 saatte koku almaya başladım ve ciğerlerim rahatladı, göğüs ağrısı ve derin nefes aldığımda kalp ağrısı yaşıyordum, ciddi derecede azaldı. derin nefes alınca 5 saat öncesine göre neredeyse hiç acımıyor.

- Normalde elimi, ağzımı meşgul etsem de en geç 2 saat içinde bir korku kaplardı içimi. Canım istedikçe sigarayı 2 defa ciğer çekim yapıyorum bir daha yarım- 1 saat sonra aynı şekilde içiyorum, yoksunluk belirtisi yok. Çok tatmin edici. Bahane bulamıyorsunuz kısaca.

Benim gibi ciddi derecede fazla içenler varsa eğer gerçekten düşünmeden başvurabilecekleri bir yol.

@Kubilay Ertekin :) Duman değil buhar diye bir grup vardı.

2 Ay sonra yediğiniz yemeklerin lezzeti değişecek sigarayı bıraktığınız için. Farkında değilsiniz yemeklerden lezzet alamıyorsunuz. Güzel bir et yemeniz lazım 2-3 ay sonra farkı anlamak için.

Geri
Yukarı