Elektronik sigara puff gibi tat vermiyor

Emirolord

Centipat
Daha fazla  
Herkese merhaba. Uzun süreli puff ve elektronik sigara kullanıcısıyım. Eskiden Elf Bar Vozol 5K 6k 10k ürünlerini kullandıktan sonra yanmalarından usanıp elektronik sigara aldım. Küçük olması sebebiyle caliburn AK3 tercih ettim. Fakat hangi likiti koyarsam koyayım boğazıma ne bir fresh tat ne de pufftaki kadar aromalı bir tat gelmiyor.
Hangi likiti alırsam düzelir? Veya makineler ile mi alakalı önceden puff tamiride yapıyordum coillerinin hiç farkı yok olay tamamen likitte ve watta sanırım.

reli puff ve elektronik sigara kullanıcısıyım. Eskiden Elf Bar Vozol 5K 6k 10k ürünlerini kullandıktan sonra yanmalarından usanıp elektronik sigara aldım. Küçük olması sebebiyle caliburn AK3 tercih ettim. Fakat hangi likiti koyarsam koyayım boğazıma ne bir fresh tat ne de pufftaki kadar aromalı bir tat gelmiyor.
Hangi likiti alırsam düzelir? Veya makineler ile mi alakalı önceden puff tamiride yapıyordum coillerinin hiç farkı yok olay tamamen likitte ve watta sanırım
Kullan at cihazlara kesinlikle yönelmeyin aroma vericiler bulunuyor içinde ve ekstra olarak üstünde yazan 10K-6K-5k çekim olsun hepsi yalan pod mod kitlerden almanız faydanıza ancak şöyle bir soru daha var DL (direkt ciğere yani nargile) içim mi yapacaksınız yoksa mtl (daha çok boğaza vursun sigara gibi olsun) içim mi? Cihazınızı buna göre seçmelisiniz.

10 yıldır likit üretiyorum. %15-20 aroma içeren likit yapmak hiç sorun değil. Ama yapmam. Çünkü böbreklere inanılmaz bir yük bindirirsiniz. Esigarada en tehlikeli bileşen nikotin değil aromadır. Yüksek aromadan uzak durun. Aynı şekilde uzun süre mentollü esigara da kullanmayın, boğazı tahriş eder.

Esigara buharındaki bileşenler ciğere gidince doğrudan kana karışır. Tüm vücudu dolaştıktan sonra böbreklerde süzülür. Eğer aroma fazla ise böbrekler bunu tam olarak süzemez. Mesela bazıları idrarında içtiği likitin kokusunu alır, bu hiç iyi değildir.

Elbette bahsettiğim aroma oranı 1.sınıf aromalar için geçerli. Tfa vs gibi konsantire olmayan aromalar %15-20 kullanımda ancak tat veriyor.

1- yüksek aromadan
2- salt likitten
3- uygun olmayan bileşen ile yapılmış likitlerden( gıda aroması, yağ bazlı aroma, %99.5 altı saflıktaki vg, vs.) Bunlar genelde bulanık veya dalgalı görünür.

Uzak durun.

Herkese merhaba. Uzun süreli puff ve elektronik sigara kullanıcısıyım. Eskiden Elf Bar Vozol 5K 6k 10k ürünlerini kullandıktan sonra yanmalarından usanıp elektronik sigara aldım. Küçük olması sebebiyle caliburn AK3 tercih ettim. Fakat hangi likiti koyarsam koyayım boğazıma ne bir fresh tat ne de pufftaki kadar aromalı bir tat gelmiyor.
Hangi likiti alırsam düzelir? Veya makineler ile mi alakalı önceden puff tamiride yapıyordum coillerinin hiç farkı yok olay tamamen likitte ve watta sanırım.
Puff un likitinde efektör olduğu için çok fazla aroma geliyor. Taklit etmesi çok zor. Yapabileceğin en iyi şey premium bir likit alman olur (Salt tavsiye asla etmem) veya safirin yeni aromaları çıktı puff için
1700936961824.png

Bunlardan alırsan çok iyi olur. Ama üstteki arkadaşın da dediği gibi ne kadar yoğun aroma katarsanız o kadar zararlı olur.

10 yıldır likit üretiyorum. %15-20 aroma içeren likit yapmak hiç sorun değil. Ama yapmam. Çünkü böbreklere inanılmaz bir yük bindirirsiniz. Esigarada en tehlikeli bileşen nikotin değil aromadır. Yüksek aromadan uzak durun. Aynı şekilde uzun süre mentollü esigara da kullanmayın, boğazı tahriş eder.

Esigara buharındaki bileşenler ciğere gidince doğrudan kana karışır. Tüm vücudu dolaştıktan sonra böbreklerde süzülür. Eğer aroma fazla ise böbrekler bunu tam olarak süzemez. Mesela bazıları idrarında içtiği likitin kokusunu alır, bu hiç iyi değildir.

Elbette bahsettiğim aroma oranı 1.sınıf aromalar için geçerli. Tfa vs gibi konsantire olmayan aromalar %15-20 kullanımda ancak tat veriyor.

1- yüksek aromadan
2- salt likitten
3- uygun olmayan bileşen ile yapılmış likitlerden( gıda aroması, yağ bazlı aroma, %99.5 altı saflıktaki vg, vs.) Bunlar genelde bulanık veya dalgalı görünür.

Uzak durun.
hocam vivident ile limonlu karıştırıp içiyorum azda olsa ferahlık ve aroma geliyor ikiside salt likit. ne tür likit kullansam daha az zararlı ve tatlı olur?

hocam vivident ile limonlu karıştırıp içiyorum azda olsa ferahlık ve aroma geliyor ikiside salt likit. ne tür likit kullansam daha az zararlı ve tatlı olur?
Mentol uzun kullanımda tahrişe neden olur. Reçetesiz satılan bazı mentollü ilaçlarda bile bu yazar, uzun süre kullanılmaması önerilir.

Salt likite gelince, benzoik asit içerir. Benzoik asitin ne olduğunu internette araştırabilirsiniz.

Hadi mentole tamam diyelim, o halde normal nikotinli likit kullanın.

Yeni konular

Geri
Yukarı