Elementary OS ekran kartı driver kurulumu

445124

Centipat
Makaleler
1
Selam arkadaşlar bugün ani bir kararla tamamen Elementary OS'a geçtim ve size birkaç sorum olacak. Bu arada şu anlık gördüğüm kadarı ile çok güzel bir OS.

Linux Mint kullanırken açık kaynaklı driver ile sorunsuz görüntü alabiliyordum ancak NVIDIA'nın güncel driver'ına geçtiğimde görüntüde yırtılmalar oluyordu, ama rahat oyun oynanabiliyordu. Şu an gördüğüm kadarıyla herhangi bir yırtılma yok, ama NVIDIA'nın güncel driverini demin indirip kurdum, o sorun Linux Mint ile ilgili bir sorun muydu?

Şu anda Elementary OS ile birlikte gelen epiphany isimli tarayıcıyı kullanıyorum ve gördüğüm kadarıyla çok hoş, sizce yine de Firefox'a geçeyim mi?

Ayrıca ekran kartı driver'ı kurarken karşıma iki seçenek çıktı, nvidia-driver-460 ve nvidia-driver-460-server hangisini kurmam gerek? Ben server yazmayanı kurdum, farkları neler?

Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun Linux Mint ile ilgili bir sorun muydu?

Elementary OS'ta bu sorunu yaşamadıysan, öyle diyebiliriz.

Şu anda Elementary OS ile birlikte gelen epiphany isimli tarayıcıyı kullanıyorum ve gördüğüm kadarıyla çok hoş, sizce yine de Firefox'a geçeyim mi?

Bence Firefox'a geç. Daha kullanışlı geliyor bana, eklenti yönünden de daha zengin.

Ayrıca ekran kartı Driver'ı kurarken karşıma iki seçenek çıktı, NVIDIA-driver-460 ve NVIDIA-driver-460-server hangisini kurmam gerek? Ben server yazmayanı kurdum, farkları neler?

Server galiba ayarlar anlamına geliyor hocam. İkisinin de yüklenmesi gerekmiyor muydu?

Elementary OS'ta bu sorunu yaşamadıysan, öyle diyebiliriz.

Bence Firefox'a geç. Daha kullanışlı geliyor bana, eklenti yönünden de daha zengin.

Server galiba ayarlar anlamına geliyor hocam. İkisinin de yüklenmesi gerekmiyor muydu?

Hocam cevap için teşekkürler, bu arada başlığı düzenleyen mod'a selam olsun, başlığın orijinal adı ''Elementary OS ile ilgili bir kaç sorum var''.

Geri
Yukarı