ElementaryOS incelemesi

Her dock barındıran işletim sistemi macOS çakması değil. ElementaryOS'in de böyle bir amacı yok, böyle bir amacı olsaydı KDE kullanarak çok benzerini elde edebilirlerdi.

macOS çakması Linux dağıtımı görmek istiyorsanız TrentaOS'a bir bakın derim. ElementaryOS belki de Debian tarafında kullanacağım tek dağıtım olacaktır.

Ben Linux'un macOS gibi temalandırılıp bir özenti sistemine çevrilmesine karşıyım açıkcası. Yani kişiden kişiye değişir ama bence Linux, macOS'den daha iyi bir işletim sistemi, bu şekilde ancak kalitesini düşürüyoruz.
Ben macOS'e tıpa tıp benzetilmesinden yana değilim ama bazı kısımları işlevsel bence. KDE Plasma'daki "Application Menu Bar" olayı pencerelerin çerçevesinin daha ince gözükmesini sağlıyor çünkü "Dosya", "Araçlar" gibi şeyleri üst kısma atıyor. Aynı şekilde Latte Dock da çok hoş duruyor bence. Her ne kadar bu ikisi eklenince macOS'i andırsa da macOS'e benzetmek olarak görmüyorum ben bunu.

Her dock barındıran işletim sistemi macOS çakması değil. ElementaryOS'in de böyle bir amacı yok, böyle bir amacı olsaydı KDE kullanarak çok benzerini elde edebilirlerdi.

macOS çakması Linux dağıtımı görmek istiyorsanız TrentaOS'a bir bakın derim. ElementaryOS belki de Debian tarafında kullanacağım tek dağıtım olacaktır.
Benimde öyle.
Ben Linux'un macOS gibi temalandırılıp bir özenti sistemine çevrilmesine karşıyım açıkcası. Yani kişiden kişiye değişir ama bence Linux macOS'den daha iyi bir işletim sistemi, bu şekilde ancak kalitesini düşürüyoruz.
Hocam şimdi, "kedi ve ulaşılmayan ciğer" diyen boş tayfa gelir aman dikkat :).

Pencere tuşları için cambazlık yapmak gerek, tuşun kimisi yok, kimisi güney yarım kürede kimisi Marsta
Kesinlikle katıldığım bir yorum. Kapatma tuşu solda ve Simge Durumuna Küçült tuşunu bulamadım.

Buna da kesinlikle katılıyorum çünkü birçok kişinin aklında ''dock kullanıyor kesin macOS çakması'' şeklinde bir algı var fakat çakma yapmak isteselerdi macOS ikon paketini kullanırlardı ve daha çok benzetirlerdi.
Eğer tasarımdan bahsediyorsanız temalanmış KDE Plasma bundan kat ve kat daha iyi gözüküyor.
KDE Plasma ile güzel bir tema yapılırsa macOS kadar güzel olur fakat ben ElementaryOS'un kendi temasını seviyorum. Bu arada Pantheon diğer masaüstlerine göre daha az mı özelleştiriliyor?
Ben Linux'un macOS gibi temalandırılıp bir özenti sistemine çevrilmesine karşıyım açıkcası. Yani kişiden kişiye değişir ama bence Linux macOS'den daha iyi bir işletim sistemi, bu şekilde ancak kalitesini düşürüyoruz.
Bu yoruma katılmıyorum. Zaten istediğimiz kadar özelleştirebiliyoruz ve macOS'a benzetince kullanım amacı değişmeyecek sadece görünüş amaçlı ve güzel duruyor.

Yorumlara geç cevap vermek istemezdim fakat dün üst üste sadece ''X?'' şeklinde değilde ''X ?'' şeklinde yazdığım için 3 tane ceza yedim.

Yeni konular

Geri
Yukarı