Elimi kedi tırmaladı

Gdjer372

Hectopat
Sokak kedisi elimi tırmaladı 3 yerden kanadı. Eve geldim elimi yıkadım sonra sağlık ocağına gittim. Doktor deri bütünlüğü bozulmamış dedi pansuman yapıldı ve tetanos aşısı yaptılar. Ama tırmalandıktan sonra oraya gidene kadar 40-50 dakika geçti. Geç mi kaldım sizce ve daha önce kedi tarafından tırmalanan oldu mu? Neler geldi başınıza? Ciddi bir enfeksiyon, hastalık vs. bulaşır mı ve o tırmık izleri geçer mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu aşamadan sonra aşırı endişelenmeniz gerektiğini sanmıyorum. 40-50 dakika geç bir süre değil ayrıca, böyle durumları yaşayan insanlar anında hastaneye ışınlanmıyorlar sonuçta.

Aşı, önceden yapılan bir şeydir ki vücut tanısın. Olaydan sonra yapılan aşının hiçbir anlamı yok ama neyse.
İkinci olarak, bir şey olmaz pansuman yapılmış, ciddi bir enfeksiyon olsa kendini çoktan gösterirdi. Temiz tut o bölgeleri yeter.

İzlerin geçmesi yaşına bağlı, ama kuduz aşısı falan yapmaları gerekmiyor muydu ya, benim bildiğim tetanos aşısı paslı demirden vs. kaynaklı kesikler için.

Tetanos daha çok mikrop ile alakalıdır. Pasla alakası yok.

7-8 yaşım da kediyi severken kedi birden beni tırmaladı köyde iken hiç bir şey olmadı iğne falan olmadım ayrıca yara izi de geçti.

Sokak kedisi elimi tırmaladı 3 yerden kanadı. Eve geldim elimi yıkadım sonra sağlık ocağına gittim. Doktor deri bütünlüğü bozulmamış dedi pansuman yapıldı ve tetanos aşısı yaptılar. Ama tırmalandıktan sonra oraya gidene kadar 40-50 dakika geçti. Geç mi kaldım sizce ve daha önce kedi tarafından tırmalanan oldu mu? Neler geldi başınıza? Ciddi bir enfeksiyon, hastalık vs. bulaşır mı ve o tırmık izleri geçer mi?

Hocam benzer durumu ben de yaşadım tetanos aşısı için de kuduz aşısı içinde geç değil merak etmeyiniz. Ama o dediğiniz aşı kuduz aşısı olmalı sanırım.

Kedinin tırnağından tetanos geçtiğini hiç duymadım. Kuduz geçtiğini de hiç bilmem. Ben hep sokak kedileri sevdiğimde bazen tırmık yedim. Eve varınca kolonyalıyorum sadece iltihap kapmasın diye.

Yeni konular

Geri
Yukarı