Kedi elimi tırmaladı

Beni de geçenlerde sürekli bizim ev taraflarında gezen beslediğim bir sokak kedisi çok fena tırmaladı, her neyse acile gittim son 5 yıl içerisinde tetanos aşısı oldun mu diye sordu doktor, yok dedim o yüzden tetanos aşısı oldum kuduz kedilerde çok nadir olur olmaman sorun çıkarmaz muhtemelen dedi ve takip edebiliyorsan kediyi kontrol et zaten kuduzsa 10 gün içinde belli olur dedi yaptırmadım ben de kuduz aşısı bir sorun yok şu an.

Kedi uzun süredir burada ve hiç belirti görmedim.

@MetehanSavas aradan bayağı süre geçmiş. Doktorun muhtemelen tetanos aşısını tekrardan yapacaktır.
@Dr.Mellon sana bir şey olmadı diye bu arkadaşa da olmayacağının bir garantisi yok. O konuda yanlış yönlendirme yapmazsan sevinirim. Tanrı göstermesin arkadaş kuduz oldu ve öldü diyelim, bunun vebalinin altından kalkabilir misin?

Benim bildiğim 5 senede bir bu aşının olunması gerekmiyor mu?

Benim bildiğim 5 senede bir bu aşının olunması gerekmiyor mu?
Bilemiyorum hocam, bilemediğim için net bir yorumda da bulunamıyorum. Benimkinin üzerinden 6-7 sene geçtiği için tekrar yapmıştı. Doktora en son ne zaman tetenoz aşısı olduğunu belirtirsin, doktor gerekli olup olmadığını söyleyecektir. Bir de kuduz aşısını her hastane yapmaz, hastanenin acil kısmına git. Doğrudan acilden gir, beni kedi tırmaladı falan de. Hastanedeki görevli kişiler seni yönlendirir, acilinden gir hastanenin. Acilde yaparlar kuduz aşısını.

@MetehanSavas aradan bayağı süre geçmiş. Doktorun muhtemelen tetenoz aşısını tekrardan yapacaktır.
@Dr.Mellon sana bir şey olmadı diye bu arkadaşa da olmayacağının bir garantisi yok. O konuda yanlış yönlendirme yapmazsan sevinirim. Tanrı göstermesin arkadaş kuduz oldu ve öldü diyelim, bunun vebalinin altından kalkabilir misin?
Keşke önce yazılanı tam okusan da yorum yapsan ben yine de doktora gitmesini tavsiye ettim.

Geri
Yukarı